Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (27)

 Basketbal (64)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3717)

 Hádzaná (35)

 Hokej (310)

 Rugby (10)

 Tenis (137)

 Volejbal (20)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Greipel zdolal Sagana, na zelený dres nedosiahol

20.07.2015 V boji o zelený dres vedie Peter Sagan o 44 bodov pred Andrém Greipelom, ktorý tretíkrát triumfoval na 102. ročníku Tour de France.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan naďalej musí čakať na ďalší etapový triumf na Tour de France. V nedeľňajšej 15. etape 102. ročníka z Mende do Valence (183 km) bojoval o víťazstvo až do posledných metrov, napokon skončil štvrtý.

V boji o zelený dres vedie o 44 bodov pred Andrém Greipelom, ktorý v nedeľu tretíkrát triumfoval na 102. ročníku. Sagana vyhlásili za najbojovnejšieho jazdca etapy a v pondelok pôjde okrem zeleného trička aj s červeným číslom.

Aj v 15. etape sa dostal do úniku a vyhral rýchlostnú prémiu, v závere chcel bojovať o ďalší úspech. Dvadsaťpäťročný Žilinčan sa pohyboval na čele balíka a bol v hre o prvenstvo, krátko pred cieľom mal menšiu kolíziu s Johnom Degenkolbom a potom sa nechal v poslednej zákrute zavrieť.

Jazdec tímu Tinkoff-Saxo mal asi 30 km pred cieľom technické problémy, pri snahe vymeniť bicykel sa dostal do menšieho konfliktu so sprievodným motocyklom s fotografom. Po motocykli potom ešte hodil jednu z fliaš aj mechanik družstva. S pomocou tímových kolegov sa potom Slovák vrátil do pelotónu.

RTVS pozvala Šatana do zákulisia

Šatan sledoval etapu v cieli. "Pozorne som sledoval jej priebeh, v závere fandil Peťovi, aby sa mu podarilo konečne vyhrať. Dnes sa mu to nepodarilo, ale pri jeho talente a úsilí podľa mňa ešte príde jeho šanca na Tour," skonštatoval pre RTVS Šatan.

Na pozvanie verejnoprávnej televízie mohol dlhoročný kapitán hokejovej reprezentácie SR nahliadnuť aj do zákulisia pretekov. Mal šancu sledovať z vyhradených priestorov aj slávnostný ceremoniál. "Bola to pre mňa výnimočná príležitosť dostať do zákulisia Tour a za pódium, kde sa odovzdávajú dresy. Bolo to pre mňa zaujímavé vidieť, ako to celé funguje," priznal pre RTVS Šatan.

Obaja úspešní športovci prehodili spoločne pár slov: "Zaželal som mu veľa šťastia. Povedal som mu, že je tu veľká skupina slovenských fanúšikov a všetci mu fandia a držia palce." 

Šatan strávil na Tour celý víkend

Dnes už bývalý hokejista strávil vo Francúzsku celý víkend. Najskôr bol na rýchlostnej prémii v Millau na 79. km sobotňajšej 14. etapy.

"Na Tour de France sa mi veľmi páči. Je to výnimočné vidieť zblízka na vlastné oči aj to, čo neukáže televízny prenos. Pre mňa je to zaujímavá skúsenosť. V Millau na rýchlostnej prémii bola skupina slovenských fanúšikov, ktorí držali palce Petrovi. Šprint zvládol bez veľkých problémov, nikto ho nevyzval na súboj. Na prémii bola preto v našom tábore veľká radosť," povedal pre RTVS Miroslav Šatan.


Saganovi zložil poklonu

Sagan predvádza na Tour de France skvelé výkony. Už štyrikrát bol druhý, v Top5 skončil deväťkrát a je vedúcim mužom bodovacej súťaže o zelený dres. "Peter je stále mladý, osobnostne rastie. V ostatných rokoch robí všetkým radosť, príčinil sa o to, že na Slovensku sleduje cyklistiku viac ľudí. Stal sa ambasádorom a robí dobré meno slovenskej cyklistike," uviedol Šatan.

Hokejisti poznajú bicykel najmä z letnej kondičnej prípravy. Často využívajú najmä stacionárne bicykle."Vieme si predstaviť, aké je náročné sedieť niekoľko hodín na bicykli a šliapať do pedálov. Je to jeden z najnáročnejších vytrvalostných športov. Ide o iný typ záťaže. Neviem si predstaviť, že by som mal tak dlho sedieť v sedle. Nemám na to zvyknuté svalstvo. Už hodina jazdy môže byť pre mňa utrpenie," dodal pre RTVS Miroslav Šatan.