Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (7)

 Austrálsky futbal (4)

 Basketbal (26)

 DUEL VICTORKY (3)

 Futbal (2575)

 Hádzaná (2)

 Hokej (376)

 Rugby (1)

 Tenis (202)

 Volejbal (14)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Favoritom VC Španielska je Mercedes

09.05.2015 Veľkou hrozbou pre jazdcov Mercedesu budú piloti Ferrari. Vettel už dokázal jedno podujatie vyhrať a vybojoval aj dve tretie miesta.

 

Po trojtýždňovej prestávke sa do pozornosti motoristického športu opäť dostáva formula 1.

Tento víkend je na programe piate podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta Veľká cena Španielska na okruhu Catalunya pri Barcelone, ktorou odštartuje európska časť sezóny.

Už tradičným favoritom na víťazstvo budú jazdci Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Bez šance však nebude ani Ferrari, ktoré v úvode sezóny najviac podkuruje "strieborným šípom".


Hamilton nevyhral iba v Malajzii

Najväčším kandidátom na zisk plného počtu bodov je bez pochýb úradujúci šampión Hamilton. Obhajca vlaňajšieho triumfu vyhral v tomto ročníku tri zo štyroch pretekov, jedine v Malajzii nestačil na Sebastiana Vettela. Britský pilot navyše ovládol všetky doterajšie kvalifikácie.

"Barcelona je skvelým miestom na úvod ročníka v Európe. Na okruhu je obyčajne horúco a bude to veľmi ťažké po fyzickej stránke. Minulý rok som tu ochutnal pocit víťazstva po prvý raz v kariére a tentokrát chcem vyhrať ešte vo väčšom štýle," vyhlásil Hamilton pre oficiálnu stránku svojho zamestnávateľa.

Víťazný pocit by rád zažil konečne už aj Hamiltonov kolega Rosberg. Nemec je v úvode novej sezóny frustrovaný, keď zo štyroch pretekov dokázal vyťažiť dve druhé a dve tretie miesta. Za svojím parťákom zaostáva v priebežnom hodnotení MS už o 27 bodov.

"Barcelonu každý dobre pozná, takže to bude vzrušujúci víkend. Trať preverí každú súčasť auta, predovšetkým aerodynamiku. Bude zaujímavé sledovať, ako sa jednotlivé tímy dokázali v tejto oblasti zlepšiť od zimných testov a koľko noviniek priniesli od posledných pretekov. Viem, že u nás v továrni chalani tvrdo pracovali, uvidíme, čo máme," dodal Rosberg.


Preteky budú veľkou skúškou

Veľkou hrozbou pre jazdcov Mercedesu budú pilot Ferrari. Vettel už dokázal jedno podujatie vyhrať a vybojoval aj dve tretie miesta. Jeho kolega Kimi Räikkönen po slabšom začiatku skončil druhý na ostatnej Veľkej cene Bahrajnu. Podľa nemeckého štvornásobného majstra sveta Vettela budú španielske preteky veľkou skúškou pre Scuderiu.

"Barcelona z historického hľadiska bola vždy miestom, kde tímy prinášali nové súčiastky, či už malé alebo veľké. Je pravda, že okruh poznáme veľmi dobre zo zimného testovania a sme radi, že sa auto vtedy správalo dobre. Súčasné podmienky však budú trochu iné, čo môže zmeniť veľa vecí," uviedol Vettel.

Výhradný dodávateľ pneumatík pre efjednotku, talianska spoločnosť Pirelli, poskytne tímom dve najtvrdšie zmesi. Počas barcelonského víkendu by malo byť pekné počasie, maximálna teplota by mala vystúpiť na hodnotu 26°C.