Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (27)

 Basketbal (64)

 DUEL VICTORKY (2)

 Futbal (3737)

 Hádzaná (35)

 Hokej (310)

 Rugby (10)

 Tenis (139)

 Volejbal (20)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

'Dvadsiatka' začala spoločnú prípravu na svetový šampionát

08.12.2015 V tíme figuruje dovedna 11 legionárov, ktorí sa postupne budú pripájať k mužstvu. Pred odletom do Fínska absolvujú mladí Slováci dve stretnutia.

 

Záverečnú prípravu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred juniorskými majstrovstvami sveta (26. decembra - 5. januára 2016 v Helsinkách) absolvuje pod vedením trénera Ernesta Bokroša kvarteto brankárov a 25 korčuliarov.

Vo výbere aktuálne figuruje desať obrancov a pätnásť útočníkov. V tíme figuruje dovedna 11 legionárov, ktorí sa postupne budú pripájať k mužstvu. Už v utorok by mali zo zámoria pricestovať obranca Erik Černák a útočník Kristián Pospíšil. Vo štvrtok je v pláne príchod Patrika Maiera, o deň neskôr Radovana Bondru a v nedeľu zo švédska priletí obranca Christán Jaroš. V pondelok 14. decembra príde zo zámoria aj brankár Adam Húska.

V úvode absolvujú mladí reprezentanti testovanie kondičnej pripravenosti. "Chceme zistiť stav pripravenosti chlapcov z nášho projektu aj prichádzajúcich zo zahraničia. Nasledovať budú tréningy zamerané na náš herný prejav, s ktorým sa chceme prezentovať na fínskom ľade. Zápasy v extralige a v prvej lige naznačili, že tentoraz nemáme až tak výrazné útočné typy. Na druhej strane potrebujeme mať v repertoári dva systémy - defenzívny I ofenzívny. Čakajú nás totiž stretnutia, v ktorých budeme musieť viac útočiť, v ďalších budeme viac pozornosti venovať obrannej hre,” povedal tréner mužstva Ernest Bokroš, ktorého cieľom na svetovom šampionáte je postup zo skupiny.

Pred odletom do Fínska absolvujú mladí Slováci dve stretnutia - vo štvrtok 10. decembra o 18.00 h v Senici proti rovesníkom z Nemecka a v nedeľu 13. decembra uzavrú účinkovanie v I. lige na ľade Trnavy."Veľmi dôležitý bude súboj v Senici, pretože v ňom môžeme použiť aj hráčov zo zahraničia. Pred šampionátom čakajú zápasy so Švédmi a Švajčiarmi. Vlani v Kanade sme začínali s najťažšími súpermi, no teraz vo Fínsku je to naopak,” dodal Bokroš.

V základnej B-skupine na MSJ si tím SR "20" zmeria sily postupne s rovesníkmi Bieloruska, Česka, Fínska a Ruska.

Správu priniesol portál HockeySlovakia.sk.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na decembrovú prípravu pred MSJ (zdroj: HockeySlovakia.sk):

Dominik Briestenský, Andrej Hatala, Dávid Hrenák, Boris Sádecký (všetci Dukla Trenčín), Lukáš Hrušík, Stanislav Škorvánek, Filip Ondruš (všetci MsHKM Žilina), Samuel Ivanič, Maroš Surový (obaja HC '05 Banská Bystrica), Matej Moravčík, Matúš Sukeľ (obaja MHk 32 Liptovský Mikuláš), Jakub Meliško, Jakub Tatár (obaja HKM Zvolen), Christián Pavlas (HC Slovan Bratislava), Juraj Šiška (HK Nitra), Juraj Milý (P.H.K. Prešov), Adrián Sloboda (HK 36 Skalica), Patrik Koch (HK Orange 20), Kristián Pospíšil (Blainville-Boisbriand Armada/Kan.), Erik Černák (Erie Otters/USA), Patrik Maier (Kamloops Blazers/Kan.), Radovan Bondra (Vancouver Giants/Kan.), Jozef Huňa, Matej Paločko, Samuel Solenský (všetci Bílí Tygři Liberec/ČR), Filip Lešťan (HV 71/Švéd.), Christián Jaroš (Lulea HF/Švéd.), Ladislav Romančík (Södertälje SK/Švéd.), Adam Húska (Green Bay Gamblers/USA)

Náhradníci: Martin Jendroľ, Oliver Košecký (HC '05 Banská Bystrica), Peter Galis (Slovan Bratislava), Jakub Sukeľ (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Samuel Buček, Jozef Klenko, Leonard Šinkovič (všetci MMHK Nitra), Marián Studenič (HK 36 Skalica), Dominik Novák (Dukla Trenčín), Adrián Holešinský (MsHKM Žilina), Martin Bodák, Maximilián Pajpach (Tappara Tampere/Fín.)

Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (tréner), Norbert Javorčík (asistent trénera), Rudolf Jurčenko (tréner brankárov), Ján Kovačič (kondičný tréner), Milan Petro (lekár), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (obaja maséri)