Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (13)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (33)

 Basketbal (70)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (4593)

 Hádzaná (42)

 Hokej (438)

 Rugby (10)

 Tenis (199)

 Volejbal (24)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Cyklista Baška má veľké sny, so Saganom sa neporovnáva

11.08.2015 Novopečený majster Európy by sa raz rád dostal na veľké jarné klasiky Okolo Flámska či Paríž-Roubaix.

 

Nad porovnávaním s Petrom Saganom sa iba pousmeje, ale veľké cyklistické sny priznal bez otáľania. Novopečený majster Európy do 23 rokov v cestných pretekoch jednotlivcov Erik Baška by sa raz rád dostal na veľké jarné klasiky Okolo Flámska či Paríž-Roubaix. Podriadi tomu všetko.

"Veľmi by som si raz chcel zapretekať s profíkmi na týchto veľkých klasikách. Samozrejme, najprv sa potrebujem dostať do nejakého tímu najvyššej kategórie ProTour. Treba na to šťastie aj kontakty. Najradšej by som bol, aby sa tak stalo čo najskôr," vyhlásil Erik Baška na pondelkovom stretnutí s médiami. 


Sagan je len jeden

Momentálne je 21-ročný talent slovenskej cyklistiky členom českého kontinentálneho tímu AWT GreenWay, kde je lídrom na špurtérske závery. Jednorazové preteky, čiže klasiky, s dojazdom väčšieho balíka cyklistov, to mu z cestnej cyklistiky zrejme najviac vyhovuje. Takýmto spôsobom získal v nedeľu v Tartu aj titul majstra Európy. 

"Patrím medzi tých rýchlejších cyklistov. A snažím sa zlepšovať v tom, čo mi veľmi nejde, čiže časovkách a jazde v kopcoch. Som skôr ´Saganovec´ ako ´Velitsovec´. Nie som taký chudý a tým aj taký dobrý v kopcoch ako Peter Velits," pousmial sa Baška. Na otázku, či sa dá pre ďalšiu kariéru niečo pochytiť aj z televíznych prenosov, napríklad z pretekov najvyššej série Grand Tours, odpovedal: "Áno. Pozerám sa najmä na špurtérov ako si počínajú tesne pred cieľom. A snažím sa z toho čo najviac odkukať." 

Zo svojich skúseností tvrdí, že sa nedá rovnocenne pripraviť na všetky dôležité vrcholy v sezóne, ktorá je veľmi dlhá a náročná. "To vie asi len Peťo Sagan, ale taký cyklista ako on, je len jeden. Rozhodne sa s ním nemôžem porovnávať, je to hlúposť. Ja sa snažím sústrediť na vytýčené ciele v sezóne a teraz mi to v Estónsku vyšlo perfektne," uviedol Baška. 

Doma si dopraje dobré jedlo

Európsky šampionát onedlho vymení za svetový v americkom Richmonde. Dovtedy má v pláne etapové preteky Czech Cycling Tour a jednorazové podujatia v Poľsku a Holandsku. Čo sa dá v podaní Bašku očakávať od svetového šampionátu v druhej polovici septembra v USA? 

"Bude to klasikársky okruh, mal by mi sedieť, ale stúpania budú ťažšie. Bude tam o pár tímov viac ako na majstrovstvách Európy, ale nič zásadné z hľadiska rozdielov. Teraz som tretím rokom v kategórii do 23 rokov a budúci rok bude v tomto smere pre mňa posledný. Počas sezóny však absolvujem aj veľa pretekov v kategórii elite, už som na to zvyknutý," povedal Baška. 

So zlatou medailou z ME na krku si teraz rád dopraje doma dobré jedlo. "Urobím si radosť. Mama vždy niečo dobré navarí. Prezrádzať však nebudem, čo to asi bude."