Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (12)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3483)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Cibulková v Moskve do osemfinále proti Suárezovej-Navarrovej

20.10.2015 Dominika Cibulková (SR) - Jelena Vesninová (Rus.) 7:5, 6:1 za 98 minút.

 

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Kremlin Cup v Moskve (dotácia 768 000 USD, tvrdý povrch RuKort v hale) nad domácou držiteľkou voľnej karty Jelenou Vesninovou za 98 minút 7:5, 6:1. Prehrávala 2:5, ale potom si pripísala deväť gemov v rade na 7:5, 4:0 (vrátane odstránenia jedného setbalu na príjme v deviatej hre úvodnej časti) a navodila tým rozhodnutie vo svoj prospech. 

"Nepovedala by som, že som sa spočiatku trápila. Bol to však môj prvý zápas na tomto turnaji a na miestny povrch si treba zvyknúť, je trochu odlišný. Bolo mi jasné, že som mohla začať aj vydarenejšie, ale po tej ´zahrievacej´ fáze som si počínala čoraz lepšie. A musím veru dodať, že Jelena ma k tomu prinútila. Hrala som postupne agresívnejšie, menila som smery, viac som to skúšala popri čiare. Dobre som čítala hru súperky a nepúšťala som ju k jej štýlu. Kľúčom bola aktivita a celkovo som dnes predviedla veľmi dobrý výkon," povedala Cibulková na tlačovej besede, citoval ju web turnaja. 

V osemfinálovom 2. kole bude Cibulková v utorok nie pred 19.00 h SELČ čeliť 27-ročnej Španielke Carle Suárezovej-Navarrovej nasadenej ako piatej. Proti 14. žene svetového rebríčka má povzbudzujúce skóre 3:0, v Tokiu ju 24. septembra zdolala dvakrát 6:4. Na Kremeľskom pohári 2015 už má istotu 55 bodov do systému a prémie 10 790 USD brutto. 

"Náš posledný zápas s Carlou sa udial len pred nejakými troma týždňami, vždy je to proti nej náročné. Je veľmi konzistentná. Ešte som s ňou však neprehrala a chcem odohrať dobrý zápas, užívať si tenis. Nehodlám myslieť na výsledok, najdôležitejší je kvalitný tenis," povedala Cibulková.

Nedávna členka Top 10 renkingu Cibulková, teraz 33. v hodnotení, je víťazkou podujatia v ruskej metropole zo sezóny 2011. Dvadsaťšesťročná Bratislavčanka vyrovnala v bilancii proti 29-ročnej Vesninovej (111., v minulosti však táto univerzálka bola aj na 21. mieste) na 3:3. Zdolala ju aj v dosiaľ poslednej konfrontácii v semifinále práve v Moskve pred štyrmi rokmi cestou za trofejou (6:0, 6:2). 

"Samozrejme, že aj po štyroch rokoch sú tie spomienky na moskovský triumf živé. Medzičasom sú tu iné svetelné podmienky aj povrch, ale tento dvorec stále patrí k mojim najobľúbenejším," skonštatovala Cibulková. 

Dvojhra - 1. kolo: 
Dominika Cibulková (SR) - Jelena Vesninová (Rus.) 7:5, 6:1 za 98 minút