Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (1)

 Austrálsky futbal (4)

 Baseball (22)

 Basketbal (84)

 DUEL VICTORKY (4)

 Futbal (3866)

 Hádzaná (43)

 Hokej (552)

 Rugby (10)

 Tenis (195)

 Volejbal (34)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Čepelovej senzácia, na Wimbledone zdolala svetovú trojku

01.07.2015 Slovenská tenistka Jana Čepelová sa na turnaji Wimbledon postarala o veľké prekvapenie, keď v prvom kole dvojhry žien vyradila svetovú trojku Rumunku Simonu Halepovú.

 

LONDÝN - Slovenská tenistka Jana Čepelová senzačne zvíťazila v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (29. júna - 12. júla, celková dotácia 26,75 milióna libier, tráva) nad jasne favorizovanou rumunskou trojkou svetového rebríčka WTA Simonou Halepovou za 135 minút 5:7, 6:4, 6:3.

Na dvorci č. 1 predviedla sympaticky nebojácny a výsostne kvalitný tenis, dokázala naplno profitovať zo značne nesúrodého prejavu finalistky vlaňajšieho rovnako hodnoteného parížskeho antukového Roland Garros.

"Je to fakt pekný pocit. Koncentrovala som sa na vlastnú hru a snažila som sa dať do toho všetko," citoval Čepelovú web podujatia.

V druhom kole čaká Čepelovú ďalšia Rumunka

"Som veľmi šťastná, je to pre mňa veľký úspech. Čakala som, že to už musí prísť. Som rada, že sa mi to podarilo zlomiť práve na tomto turnaji po období, ktoré ani trochu nebolo dobré. Boli sme s mojím herným koučom Martinom Zathureckým aj kondičnými trénermi Ladislavom a Dávidom Olaszovcami veľmi smutní, že mi to síce na tréningoch znova ide, ale nedarilo sa mi to prenášať do zápasov. Až teraz... Teší ma, že to vyšlo práve na Wimbledone,"
 povedala Jana Čepelová pre agentúru SITA. 

Dvadsaťdvaročná Košičanka Čepelová, 106. v renkingu (už bola aj v Top 50), sa revanšovala 23-ročnej rodáčke z Konstance Halepovej za prehru 2:6, 1:6 z 2. kola vlaňajších newyorských US Open: "Vtedy som zahrala zle. Až príliš som si pripúšťala, kto stojí na druhej strane siete, mala som priveľký rešpekt. Pred dneškom som si povedala, že aj na tých US Open sa s ňou dalo hrať. Teraz som išla na dvorec s tým, že nemám čo stratiť. Chcela som ukázať to, čo som predvádzala v príprave." 

V 2. kole bude hrať s ďalšou Rumunkou Monicou Niculescovou. Dvadsaťsedemročnej 48. hráčke počítačového poradia skúsi odplatiť debakel 0:6, 1:6, ktorý inkasovala vlani v máji na antuke v Madride."Je to dosť nepríjemná hráčka, asi nielen moja neobľúbená. V jedinom doterajšom vzájomnom zápase som získala len gem. Je mi teda jasné, že to bude veľmi náročné. Ona hrá netypický tenis s množstvom slajzov, na tráve je to účinné. Pokúsim sa na ňu čo najlepšie pripraviť." 

Už má istotu 70 bodov do hodnotenia a prémie 47 000 libier brutto. Bude sa usilovať vyhrať dva duely v rade prvý raz od septembra 2014.