Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (12)

 Austrálsky futbal (1)

 Baseball (4)

 Basketbal (82)

 DUEL VICTORKY (2)

 Formula (51)

 Futbal (3425)

 Hádzaná (27)

 Hokej (254)

 Motocykle (10)

 Rugby (12)

 Tenis (2)

 UFC (12)

 Volejbal (48)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Calmejane vyhral 8. etapu Tour de France, v žltom ostal Froome

09.07.2017 Francúzsky cyklista Lilian Calmejane sa stal víťazom sobotňajšej ôsmej etapy na Tour de France 2017 z Dole do Station des Rousses (187,5 km).

 

Dvadsaťštyriročný jazdec prokontinentálneho tímu Direct Énergie sa osamostatnil z deväťčlenného úniku 18 km pred cieľom na poslednom stúpaní dňa prvej kategórie Côte de la Combe de Laisia (dĺžka 11,7 km, priemerný sklon 6,4 %) a napriek kŕčom v posledných piatich kilometroch svoje úsilie doviedol do úspešného konca.

Calmejane dosiahol siedme víťazstvo v tejto sezóne a druhé v kariére na podujatí World Tour po vlaňajšom úspechu na Vuelte. Rodák z Albi sa po sobote oblečie aj do bodkovaného dresu lídra vrchárskej súťaže. Od roku 2001 bol majiteľom tohto trička na Tour de France vždy aspoň jeden Francúz. Talentovaného cyklistu vyhlásili aj za najbojovnejšieho jazdca sobotňajšej etapy.

Je to neuveriteľné, ešte si neuvedomujem, čo som dokázal. O tomto som sníval od začiatku. Vlani som vyhral na Vuelte v podobnom štýle. Ku koncu som dostával kŕče, ale nepripustil som pohromu. Bol to môj deň, spôsobil som si však bolesť ako nikdy predtým. Tím odviedol skvelú prácu, aby mi pomohol splniť si môj sen. V závere to bolo skôr o hlave. Bodkovaný dres nebol cieľ, ale môže sa ním stať,” povedal Calmejane do mikrofónu francúzskej televízie France 2.

Na druhom mieste skončil Holanďan Robert Gesink z tímu LottoNL-Jumbo s mankom 37 sekúnd, tretiu priečku s odstupom 50 sekúnd obsadil Francúz Guillaume Martin zo zoskupenia Wanty-Groupe Gobert.

“Chcel som dnes vyhrať, ale niekto iný bol lepší. Snažil som vpredu striasť sa súperov, aj sa mi podarilo odísť od Pauwelsa a Rochea, ale potom som už nemal síl. Calmejane mal kŕče, ale moje nohy na tom neboli o nič lepšie,” povedal Gesink.

V boji o žltý dres sa nič nezmenilo, vedie naďalej Christopher Froome pred svojím tímovým kolegom zo Sky Geraintom Thomasom.

DÉMARE MAL ŽALÚDOČNÉ PROBLÉMY

Od začiatku etapy boli pokusy o únik, ale pelotón jazdil tvrdo a nedovolil nikomu dostať sa dopredu. Na toto vysoké tempo doplatil jeden z favoritov na zisk zeleného dresu Arnaud Démare (FDJ), ktorý začal strácať kontakt s hlavným poľom. Neskôr vysvitlo, že úradujúci francúzsky šampión má žalúdočné problémy.