Šípky (15)

Tenis (4)

Volejbal (8)

Alena Procházková skončila na českom šampionáte dvakrát prvá

Otvorené majstrovstvá Česka ovládli Slováci. O prekvapenie sa postaral v nedeľňajších pretekoch mužov na 15 km voľnou technikou Peter Mlynár, keď zdolal Martina Bajčičáka.
HORNÍ MÍSEČKY 7. apríla (WEBNOVINY) - Slovenskí reprezentanti v behu na lyžiach si na víkendových otvorených majstrovstvách Česka v stredisku Horní Mísečky v Krkonošiach vybojovali štyri medaily. Alena Procházková zvíťazila dvakrát, keď nechala za sebou všetky súperky v šprinte klasickou technikou a potom aj v behu na 5 km klasicky s intervalovým štartom. Do šesťčlenného A-finále sa prebojovala aj Daniela Kotschová, finišovala piata. Peter Mlynár skončil v šprinte druhý a striebornú medailu si v behu na 15 km klasickou technikou s intervalovým štartom vybojoval Martin Bajčičák. O menšie prekvapenie sa postaral v nedeľňajších pretekoch mužov na 15 km voľnou technikou Peter Mlynár, keď skončil siedmy a zdolal Martina Bajčičáka, ktorý uzatváral najlepšiu desiatku. Výsledky: Piatok: šprint klasickou technikou: MUŽI: 1. Vladislav Razým (ČR), 2. Peter Mlynár (SR), 3. Martin Jakš (ČR), ... nepostúpili zo štvrťfinále 18. Martin Bajčičák, 27. Miroslav Šulek, 30. Rudolf Michalovský, ... nepostúpil z kvalifikácie 44. Ondrej Tuka (všetci SR) ŽENY: 1. Alena Procházková (SR), 2. Eva Vrabcová-Nývltová, 3. Sandra Schützová (obe ČR), ... 5. Daniela Kotschová, ... nepostúpila zo semifinále 11. Eva Segečová ml. (obe SR) SOBOTA: beh klasickou technikou s intervalovým štartom: MUŽI (15 km): 1. Veselin Cinov (Bul.) 36:43,9 min, 2. Martin Bajčičák (SR) +36,9 s, 3. Jiří Magál (ČR) +46,9, ... 7. Peter Mlynár +1:58,0, 16. Rudolf Michalovský +3:47,7, 42. Ondrej Tuka (všetci SR) +7:12,5 ŽENY (5 km): 1. Alena Procházková (SR) 14:02,0 min, 2. Eva Vrabcová-Nývltová +13,1 s, 3. Klára Moravcová (obe ČR) +22,9, ... 11. Daniela Kotschová +1:28,6, 14. Eva Segečová ml. (obe SR) +1:49,1 NEDEĽA: beh voľnou technikou s intervalovým štartom: MUŽI (15 km): 1. Martin Jakš 35:47,3 min, 2. Ondřej Horyna +1:23,5, 3. Dušan Kožíšek (všetci ČR) +1:25,5, ... 7. Peter Mlynár +2:18,8, 10. Martin Bajčičák +2:51,2, 24. Miroslav Šulek +4:25,6, 33. Rudolf Michalovský +5:14,3, 54. Ondrej Tuka (všetci SR) +11:11,7 ŽENY (10 km): 1. Ivana Janečková 27:21,7 min, 2. Klára Moravcová +9,8 s, 3. Veronika Vítková (všetky ČR) +12,4, ... 7. Eva Segečová ml. +1:19,0, 11. Daniela Kotschová (obe SR) +1:55,6