Tenis (227)

Volejbal (16)

Zvýhodnené kurzy (5)

Vo štvrťfinále v Eastbourne Kližan nestačil na Gasqueta

Martin Kližan neodplatil Richardovi Gasquetovi prehru 3:6, 2:6 z minuloročného augustového Montrealu.
EASTBOURNE 19. júna (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan skončil svoje účinkovanie na turnaji ATP World Tour 250 Aegon International v anglickom Eastbourne vo štvrťfinále dvojhry. Nenasadený Kližan nestačil na turnajovú jednotku, Francúza Richarda Gasqueta, a podľahol mu za 69 minút 3:6, 4:6. Vo vyrovnanom stretnutí Kližan neprelomil ani raz súperovo podanie, zatiaľ čo o svoj servis prišiel dvakrát. Gasquet, ktorý bol v roku 2007 v semifinále Wimbledonu, využil svoje skúsenosti z hry na tráve. Víťaz nastrieľal 7 es a celkovo si v dôležitých okamihoch na kurte viac veril. Dvadsaťštyriročný Kližan (57. v rebríčku ATP) si z Eastbourne za postup do štvrťfinále odnáša 45 bodov do renkingového poradia a šek na 14 820 eur.
Odporúčame aj: Magdaléna Rybáriková si v Hertogenboschi zahrá semifinále Daniela Hantuchová v Eastbourne do štvrťfinále nepostúpila Dominika Cibulková bude na Wimbledone nasadenou desiatkou Cibulková v Hertogenboschi neobháji vlaňajšie štvrťfinále Novak Djokovič sa po Wimbledone ožení, hlásia Srbi
Kližan Gasquetovi neodplatil prehru 3:6, 2:6 z minuloročného augustového Montrealu. Zverenec Martina Damma Kližan mal v treťom geme prvý brejkbal v zápase, ale nevyužil ho (1:2). Gasquet vzápätí svoju možnosť pri podaní súpera doviedol do brejku a zvýšil na 3:1. Bol to rozhodujúci moment prvého setu, v ktorom Francúz za 29 minút zvíťazil 6:3. Za stavu 3:5 síce Kližan odvrátil prvý setbal agresívnym returnom, ale druhý si skúsený Francúz pripravil bodom z podania a premenil ho piatym esom. V druhom sete si obaja hráči držali podanie až do stavu 3:3. V siedmej hre Gasquet získal Kližanov servis a túto výhodu už potom dotiahol do víťazného konca. Mečbal premenil Gasquet víťazným úderom z forhendu po čiare. Dvojhra - štvrťfinále Richard Gasquet (Fr.-1) - Martin Kližan (SR) 6:3, 6:4 za 69 minút