Neprihlásený
Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Austrálsky futbal (9)

 Basketbal (14)

 Futbal (2666)

 Futsal (2)

 Hokej (18)

 MMA (10)

 Rugby (12)

 Stolný tenis (60)

 Šípky (38)

 Tenis (11)

 UFC (10)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Rafael Nadal hrá na Australian Open s "high tech" raketou

Španielsky tenista Nadal hrá s raketou, ktorá parametrami úplne zodpovedá doterajšej, ale je v nej ukrytá povolená technologická výbava navyše.
Španielsky tenista Nadal hrá s raketou, ktorá parametrami úplne zodpovedá doterajšej, ale je v nej ukrytá povolená technologická výbava navyše. MELBOURNE 19. januára (WEBNOVINY) - Španielsky tenista Rafael Nadal hrá na melbournských grandslamových Australian Open s babolatkou, ktorá parametrami úplne zodpovedá doterajšej, ale je v nej ukrytá povolená technologická výbava navyše.
Všetky správy z Australian Open nájdete ----> TU.
Tlačidlom na spodnej strane držadla sa raketa prepína do režimu, v ktorom senzory zachytávajú všetky údaje o úderoch a uchované hodnoty spätne slúžia na analýzu. Prenos do zosynchronizovaného elektronického zariadenia sa spustí zmačknutím ďalšieho gombíka po ukončení tréningovej jednotky či zápasu. Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa Australian Open "Viem, že na to, aby som hral dobre, potrebujem 70 % úderov z forhendu a 30 % z bekhendu. Ak nie som na týchto hodnotách, je mi jasné, že si nepočínam správne," povedal Nadal po pondelňajšom triumfe 6:3, 6:2, 6:2 v 1. kole AO nad skúseným ruským niekdajším členom Top 10 Michailom Južným. "Táto raketa mi slúži na kontrolu podobných záležitostí," vysvetlil Nadal. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) vlani v januári odblokovala používanie zariadení takéhoto typu, ale údaje z nich si môžu hráči a ich štáby vyhodnocovať až po jednotlivých dueloch, inak by išlo o porušenie pravidiel o koučovaní na kurte. Obrazom: Fantastický úvodný deň našich na Australian Open, všetci postúpili do ďalšieho kola Firma Babolat najprv aplikovala technológiu do rakiet Pure Drive, ktoré používajú napríklad Češka Karolína Plíšková, Nemka Julia Görgesová či Belgičanka Yanina Wickmayerová, potom novinku zahrnula do ponuky pre Nadala (AeroPro Drive), ale aj Francúza Jo-Wilfrieda Tsongu a Dánku Caroline Wozniacku. Šéf komunikácie Babolatu Thomas Otton prezradil, že Nadal na piatkovom tréningu, ktorý trval presne 91 minút, zahral 572 úderov (22 za minútu), z nich 222 forhendov, 156 bekhendov, 118 podaní a 76 smečov. Z forhendu dal v 133 prípadoch loptičke hornú rotáciu, 49-krát dolnú a 40 úderov zahral priamo. Okrem toho sa ukázalo, že 42 % úderov trafil stredom výpletu, 20 vrchnými partiami a zvyšok spodnými či bočnými.
Odporúčame: Serena nezaváhala, v 2. kole aj zápas Azarenková - Wozniacka Federer, Murray i Nadal v Melbourne prefrčali prvým kolom Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa Australian Open Skvelý deň našich na Australian Open, všetci postúpili ďalej Ivanovičová na Australian Open vypadla, prekvapení bolo viac Čepelová sa odhlásila z Australian Open, leží v nemocnici
Wozniacka sa zasmiala, že prílišné upínanie sa k údajom môže byť zväzujúce: "Niekedy to nie je až natoľko dobrá vecička. Myslíte si totiž, že triafate stredom výpletu, a ono sa ukáže čosi iné." Nadalov strýko na zároveň kouč Toni podobne odľahčeným tónom skonštatoval: "Občas ´Rafu´ usmerňujem, že netriafa loptičku optimálnou časťou výpletu, a on nesúhlasí. Teraz to mám podporené údajmi." Malorčan okamžite kontroval: "Teraz on má podporené údajmi, že sa mýlil."
Zatvoriť