Vodné pólo (8)

Volejbal (48)

Zvýhodnené kurzy (5)

Náhradníčka Kirilenkovej Arvidssonová uspela proti Ťie Čeng

Švédka Sofia Arvidssonová na turnaji majsteriek v Sofii zdolala Číňanku Ťie Čeng 5:1, keď súperka po 36 minútach odstúpila.
SOFIA 2. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa s účinkovaním na koncoročnom výberovom podujatí Qatar Airways WTA Tournament of Champions v bulharskej Sofii rozlúčila prehrou. Hantuchová podľahla v piatok Taiwančanke Chsieh Su-wej za 99 minút 1:6, 6:0, 4:6 a v skupine Serdika obsadila bez zisku bodu poslednú 4. priečku. Dvadsaťdeväťročnej popradskej rodáčke nevyšiel vstup do duelu o prestíž, keď úvodný gem získala v prvom sete až za stavu 0:5. V druhom dejstve však nedovolila súperke uhrať ani jeden gem. V rozhodujúcom treťom sete nezvládla svoj servis v desiatej hre, keď sa ešte dostala z 0:40 na zhodu, ale potom sa už tešila Chsieh Su-wej. Hantuchová si zo Sofie odnáša šek na 35 000 dolárov a 75 bodov do svetového rebríčka. Švédska tenistka Sofia Arvidssonová uspela v úvodnom z troch stretnutí štvrtého dňa programu podujatia Qatar Airways WTA Tournament of Champions. Náhradníčka za zdravotne indisponovanú Rusku Mariu Kirilenkovú viedla v základnej skupine Sredec nad Číňankou Ťie Čeng 5:1, keď súperka po 36 minútach odstúpila. Už od štvrtka bolo známe, že z tejto skupiny postúpia do sobotňajšieho semifinále Ruska Naďa Petrovová a domáca Cvetana Pironkovová. O prvenstve v konečnej tabuľke rozhodol ich vzájomný duel. Petrovová otočila jeho vývoj a Pironkovovú zdolala za 129 minút 5:7, 6:1, 6:3. Ruská víťazka bude medzi najlepšími štyrmi čeliť Talianke Roberte Vinciovej a zdolaná Bulharka nastúpi v semifinále proti Dánke Caroline Wozniackej, ktorá v skupine Sredika dominovala s bilanciou 3:0. Pironkovová postúpila z mikroskupiny troch hráčok s jedným víťazstvom na konte na základe pravidla o rozhodujúcom vyššom počte absolvovaných stretnutí. Skupina Sredec: Sofia Arvidssonová (Švéd.-9) - Ťie Čeng (Čína-6) 5:1 - skreč, Ťie Čeng po 36 minútach odstúpila Naďa Petrovová (Rus.-2) - Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 5:7, 6:1, 6:3 za 129 minút Konečná tabuľka skupiny Sredec: 1. Petrovová 3 3 0 6:2 45:32 6 - postup do semifinále z 1. priečky 2. Pironkovová 3 1 2 3:5 31:45 2 - postup do semifinále z 2. priečky ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. Kirilenková 2 1 1 3:2 27:21 2 4. Arvidssonová 1 1 0 2:0 0:0 2 5. Ťie Čeng 3 0 3 1:6 22:27 0 Legenda: poradie, hráčka, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body. Predchádzajúce výsledky: Cvetana Pironkovová (Bul.-8) - Ťie Čeng (Čína-6) 2:6, 6:4, 7:6 (4) za 162 minút, Maria Kirilenková (Rus.-3) - Cvetana Pironkovová (Bul.-8) 6:1, 6:4 za 84 minút, Naďa Petrovová (Rus.-2) - Ťie Čeng (Čína-6) 6:3, 6:3 za 94 minút, Naďa Petrovová (Rus.-2) - Maria Kirilenková (Rus.-3) 3:6, 7:6 (4), 6:3 za 169 minút Pozn.: Kirilenková v piatok nenastúpila pre ochorenie dýchacích ciest, nahradila ju Arvidssonová. Pironkovová v prípade rovnosti troch tenistiek v konečnej tabuľke postúpi na základe vyššieho počtu odohraných zápasov. Skupina Serdika: Chsieh Su-wej (Taiw.-5) - Daniela Hantuchová (SR-7) 6:1, 0:6, 6:4 za 99 minút Konečná tabuľka skupiny Serdika: 1. Wozniacka 3 3 0 6:1 40:24 6 - postup do semifinále z 1. priečky 2. Vinciová 3 2 1 4:2 28:18 4 - postup do semifinále z 2. priečky ---------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. Chsieh Su-wej 3 1 2 2:5 19:35 2 4. Hantuchová 3 0 3 2:6 30:40 0 Legenda: poradie, hráčka, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body. Doterajšie výsledky: Roberta Vinciová (Tal.-4) - Daniela Hantuchová (SR-7) 6:1, 6:2 za 65 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) - Chsieh Su-wej (Taiw.-5) 6:2, 6:2 za 61 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) - Roberta Vinciová (Tal.-4) 6:3, 6:1 za 69 minút, Caroline Wozniacka (Dán.-1) - Daniela Hantuchová (SR-7) 3:6, 7:6 (4), 6:4 za 166 minút, Roberta Vinciová (Tal.-4) - Chsieh Su-wej (Taiw.-5) 6:1, 6:2 za 54 minút