Tenis (24)

UFC (12)

Magdálená Rybáriková stroskotala v osemfinále na Azarenkovej

Slovenská tenistka si zo Cincinnati odnáša 125 bodov do rebríčka a šek na 23 730 dolárov.
CINCINNATI 15. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na turnaji WTA Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu s favorizovanou dvojkou "pavúka" Viktoriou Azarenkovou z Bieloruska za 84 minút 3:6, 4:6. Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka si zo Cincinnati odnáša 125 bodov do rebríčka a šek na 23 730 dolárov. S dvojnásobnou a úradujúcou dobyvateľkou melbournských Australian Open a bývalou líderkou systému Azarenkovou (2.) má Rybáriková teraz bilanciu 0:2. Vo štvrtok pritom viedla v prvom sete 2:0, ale potom štyrikrát stratila servis a prehrala ho 3:6. V druhom mala navrch bieloruská súperka, viedla 3:1 aj 5:3. Zverenka Petra Hubera Rybáriková sa však bez ohľadu na túto prehru v pondelok ocitne na 31. priečke svetového rebríčka WTA, čo bude jej osobné maximum; ak sa Francúzka Marion Bartoliová, ktorá vo štvrtok v 28 rokoch šokujúco ukončila hráčsku kariéru, nechá vyškrtnúť z renkingu, poskočí Slovenka ešte o jednu pozíciu vyššie. Rybáriková bude zároveň nasadená na blížiacich sa newyorských grandslamových US Open (26. augusta - 9. septembra), takéto privilégium bude mať premiérovo v kariére. Dvojhra - 3. kolo (osemfinále): Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:3, 6:4 za 84 minút