Volejbal (72)

Zvýhodnené kurzy (10)

Magdaléna Rybáriková si v Hertogenboschi zahrá semifinále

Postup do semifinále je najväčším úspechom 25-ročnej Rybárikovej v tejto sezóne.
HERTOGENBOSCH 19. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA International Topshelf Open v holandskom Hertogenboschi. Rybáriková si vo štvrtkovom súboji nenasadených hráčok poradila s Nemkou Annikou Beckovou za 76 minút 6:2, 7:5. Víťazka zahrala trikrát eso a premenila 6 z 11 brejkových príležitostí. Sama prišla trikrát o svoje podanie. "Bol to dobrý zápas z mojej strany. Dodržala som taktiku, všetko mi fungovalo až na ten záver druhého setu, keď som viedla 5:3 a podávala. Z tej strany sa horšie servovalo, keďže tam bol protivietor. Trochu sa to zamotalo, ale nakoniec som si uhrala servis a brejkla ju ešte raz a zvíťazila. Som spokojná s mojím výkonom," povedala Magdaléna Rybáriková pre agentúru SITA. Súperkou Rybárikovej v súboji o postup do finále bude Číňanka Ťie Čeng, premožiteľka Ukrajinky Eliny Svitolinovej. Slovenka má už istotu 110 bodov do hodnotenia a prémie 9274 eur.
Odporúčame aj: Mečíř ml. si na Wimbledone nezahrá, stopol ho Francúz Vo štvrťfinále v Eastbourne Kližan nestačil na Gasqueta Daniela Hantuchová v Eastbourne do štvrťfinále nepostúpila Dominika Cibulková bude na Wimbledone nasadenou desiatkou Cibulková v Hertogenboschi neobháji vlaňajšie štvrťfinále Novak Djokovič sa po Wimbledone ožení, hlásia Srbi
Postup bol ohrozený "Ona je veľmi nepríjemná na tráve, veď už bola aj v semifinále Wimbledonu. Je to jej najobľúbenejší povrch. Pár rokov dozadu v Birminghame som ju síce zdolala, ale bol to veľmi náročný a tesný zápas /7:6 (10), 6:4 - pozn./. Renkingovo som na tom teraz lepšie ako ona, ale Číňanka má viac skúseností," uviedla Rybáriková k najbližšej svojej súperke. Semifinále je najväčším úspechom 25-ročnej Rybárikovej (39,. v rebríčku WTA) v tejto sezóne. Dosiaľ sa dostala najďalej v apríli do štvrťfinále na tvrdom povrchu v poľských Katoviciach a týždeň predtým do rovnakej fázy rovnako na "harde" v mexickom Monterrey. Postup Magdalény Rybárikovej do semifinále dvojhry bol ohrozený. Nielen kvalitou nemeckej súperky Anniky Beckovej, ktorú zdolala 6:2, 7:5. Na štvrťfinálový zápas totiž 25-ročná Slovenka pre zranenie ani nemusela nastúpiť. "Mám momentálne dosť problémov s achilovkou na pravej nohe. Včera som trénovala iba 30 minút a potom som vôbec nemohla chodiť. Mala som problémy už v utorok po tom dlhšom zápase proti Petkovicovej a vlastne už aj od začiatku turnaja," priblížila Magdaléna Rybáriková a pokračovala: "Zranenia sú tradičná moja slabinka. Ak by so mnou na turnaji v Holandsku nebol srbský fyzioterapeut, už by som asi skončila. Aj vďaka nemu som v semifinále. Dnes by som možno ani nenastúpila na zápas. Veľmi mi pomohol." Súperke nepovolila v úvodnom sete ani jednu hru Zverenka Petra Hubera Rybáriková má na konte štyri tituly z profesionálneho okruhu WTA a je medzi nimi aj jeden na trávnatom povrchu. V roku 2009 ho získala práve v anglickom Birminghame. Rybáriková prehrala úvodné dva gemy zápasu, ale potom sa rozbehla. Od tejto chvíle súperke už nepovolila v úvodnom sete ani jednu hru a získala ho za 29 minút 6:2, keď pri podaní Beckovej (55. v rebríčku) premenila hneď prvý setbal. V druhom dejstve Slovenka ušla Nemke na 3:1, ale vzápätí jej odovzdala svoje podanie. Potom sa však Rybáriková opäť prejavila ako lepšie returnujúca hráčka a brejkla o päť rokov mladšiu protivníčku na 4:2. Za stavu 5:3 slovenská tenistka nevyužila možnosť ukončiť zápas a dovolila súperke znížiť na 4:5 aj vyrovnať na 5:5. Napokon však koncovku druhého setu predsa len zvládla s výsledkom 7:5. Rybáriková triumfovala nad Beckovou rovnakým výsledkom 6:2, 7:5 ako nedávno na madridskej antuke. Dvojhra - štvrťfinále: Magdaléna Rybáriková (SR) - Annika Becková (Nem.) 6:2, 7:5 za 76 minút