Neprihlásený
Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Austrálsky futbal (9)

 Badminton (3)

 Baseball (1)

 Basketbal (10)

 Futbal (3866)

 Hokej (16)

 MMA (10)

 Rugby (9)

 Snooker (22)

 Stolný tenis (129)

 Šípky (38)

 Tenis (13)

 UFC (12)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Proces s Oscarom Pistoriusom odročili, ide k psychiatrom

Psychiatrické vyšetrenia nariadila sudkyňa Thokozile Masipová, čím vyhovela návrhu obžaloby, ktorý vyplynul z minulotýždňovej výpovede psychiatričky Merryll Vorsterovej.
PRETÓRIA 20. mája (WEBNOVINY) - Oscar Pistorius sa od budúceho týždňa podrobí prieskumu duševného stavu, proces s juhoafrickým telesne postihnutým atlétom obvineným z vraždy priateľky bude pokračovať až 30. júna. Psychiatrické vyšetrenia nariadila sudkyňa Thokozile Masipová, čím vyhovela návrhu obžaloby, ktorý vyplynul z minulotýždňovej výpovede psychiatričky Merryll Vorsterovej. Tá ako svedok obhajoby uviedla, že Pistorius trpí duševnou poruchou so zvýšeným sklonom k úzkosti, čo by mohlo vysvetliť konanie paralympionika zo 14. februára minulého roka, keď vo svojom dome zastrelil Reevu Steenkampovú. Vraj ju považoval za votrelca. Masipová v utorok rozhodla, že Pistoriusa vyšetria ambulantne v pretórijskom psychiatrickom zariadení Weskoppies. Hlásiť sa musí každý pracovný deň o 9.00 h ráno, odísť môže o 16.00 h alebo vtedy, keď ho lekári prepustia. Jeho stav posúdia štyria odborníci. Prieskum nemôže trvať dlhšie ako 30 dní.
Odporúčame aj: Oscar Pistorius skončí na psychiatrii, rozhodla sudkyňa Pistorius trpí podľa psychiatričky duševnou chorobou Pistoriusovi susedia nepočuli v osudnú noc ženský krik Pistoriusov sused atlétovi verí, osudné ráno už nechce zažiť
Sudkyňa už minulý týždeň vyhlásila, že nebola vopred oboznámená s Vorsterovej diagnózou. Bez výsledkov nezávislého vyšetrenia podľa nej nie je možné pokračovať v procese, nakoľko sa obžalovaný môže odvolať na psychickú poruchu. "Obvinený síce nespochybnil svoju trestnoprávnu zodpovednosť vzťahujúcu sa na čas činu, ale dôkazy jasne smerujú k tomuto záveru, preto ich nemôžeme nebrať na vedomie," konštatovala Masipová. "Celkovo sa pán Pistorius javí ako nedôverčivý a opatrný jedinec," uviedla Vorsterová. K pocitom úzkosti mohli viesť traumatizujúce zážitky ako amputácia nôh v detstve či správanie jeho matky, ktorá spávala so zbraňou pod vankúšom, dodala. Pojednávanie sa začalo 3. marca.

Zatvoriť