Vodné pólo (8)

Volejbal (50)

Zvýhodnené kurzy (5)

Kanada sa natrápila Nórskom, 'javorový list' vyhral skupinu

Rozhodnutie priniesol presný zásah Warda, keď Kanaďania mali na ľade o jedného korčuliara viac ako ich súper.
MINSK 20. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady uspeli vo svojom záverečnom vystúpení v základnej A-skupine na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, keď v utorok popoludní zdolali Nórsko tesne 3:2.
Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.
Výber krajiny "javorového listu" sa stal víťazom skupiny a vo štvrtkovom štvrťfinále nastúpi proti štvrtému mužstvu z B-skupiny. Skóre duelu otvoril v 14. min v početnej výhode Bastiansen, no rovnako v presilovke odpovedal v 24. min J. Ward. Nóri získali najtesnejší náskok opäť v 33. min gólom M. Hansena, ešte pred druhou sirénou však opäť vyrovnal Scheifele. Rozhodnutie priniesol presný zásah J. Warda v 51. min, keď Kanaďania mali na ľade o jedného korčuliara viac ako ich súper. Na triumfe zámorského výberu nič nezmenila ani power play nórskeho družstva, pre ktoré sa šampionát končí. Obrazom: Utorňajšie zápasy na MS v hokeji Reprezentanti Česka zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v A-skupine nad Francúzskom 5:4 po predĺžení a rozhodli o tom, že si vo štvrťfinále zahrajú proti USA. Súperom Francúzska bude zatiaľ suverénne Rusko. Francúzi viedli v 19. min už 3:0, keď sa postupne presadili dvakrát Desrosiers a potom aj kapitán Meunier. Štyridsaťdva sekúnd pred koncom prvej časti ešte dokázal znížiť Sobotka. Česi v druhej tretine predviedli dokonalý obrat. Po presných zásahoch Sekáča, Jágra a Zaťoviča vyhrávali pred záverečnou dvadsaťminútovkou 4:3. V 37. min ešte skúsený harcovník Jágr nevyužil trestné strieľanie. V poslednej tretine sa reprezentantom krajiny galského kohúta podarilo vyrovnať zásluhou ich najproduktívnejšieho hráča Roussela a poslať duel do predĺženia. V nadstavenej päťminútovke rozhodol o dvoch bodoch pre Česko Kolář. Výsledky - A-skupina (Čižovka Arena): Nórsko - Kanada 2:3 (1:0, 1:2, 0:1) Góly: 14. Bastiansen, 33. M. Hansen (Bryhnisveen, M. Olimb) - 23. J. Ward (Ellis, Monahan), 37. Scheifele (Bieksa, J. Ward), 51. J. Ward (Huberdeau) Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Sidorenko (Biel.) - Raming (Rus.), Schrader (Nem.) Česko - Francúzsko 5:4 po predĺžení (1:3, 3:0, 0:1 - 1:0) Góly: 20. Sobotka, 25. Sekáč (Kolář, Zámorský), 32. Jágr (Jordán, Sobotka), 33. Zaťovič (Rolinek, Kindl), 63. Kolář (Zámorský, Sobotka) - 7. Desrosiers (Y. Treille, Janil), 18. Desrosiers (T. da Costa), 19. Meunier (Raux), 43. Roussel (Fleury) Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dremelj (Slovin.), Gofman (Rus.) - Hull (Kan.), Puolakka (Fín.), 8214 divákov Konečná tabuľka A-skupiny: 1. Kanada 7 5 1 1 0 28:13 18 - postup do štvrťfinále 2. Švédsko 7 5 1 1 0 21:10 18 - postup do štvrťfinále 3. Česko 7 2 2 2 1 20:18 12 - postup do štvrťfinále 4. Francúzsko 7 2 2 1 2 25:20 11 - postup do štvrťfinále ********************************************************************************** 5. Slovensko 7 3 0 1 3 20:21 10 6. Nórsko 7 2 0 1 4 16:19 7 7. Dánsko 7 1 1 0 5 17:27 5 ********************************************************************************** 8. Taliansko 7 1 0 0 6 6:25 3 - zostup do A-skupiny I. divízie MS Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Odporúčame aj: Video: Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa na MS v hokeji Pozrite si ďalší program MS, Česi narazia na Američanov Slováci porazili Dánov, tretia tretina bola divoká Obrazom: Slovenskí hokejisti v derniére na MS tesne vyhrali Miroslav Šatan definitívne ukončil hráčsku kariéru Slováci podľa Vůjtka nesklamali, doplatili aj na zlé závery Slováci predbehli v Minsku aj vlaňajších vicemajstrov sveta Američania vyhrali po prestrelke, Lotyšom uniklo štvrťfinále Slováci si vo štvrťfinále nezahrajú, Vůjtek je sklamaný Obrazom: Najkrajšie dresy majú na majstrovstvách Slováci Slovenskí hokejisti majú stále v pamäti drsnú prehru s Dánmi Na MS hrajú na želanie, slovenským hokejistom Nech Bože dá Fanúšikovia vypijú hektolitre piva, MS sú bez tabaku Obrazom: Fanúšikov na MS zabávajú sexi roztlieskavačky