Vodné pólo (8)

Volejbal (48)

Zvýhodnené kurzy (5)

Američania zvládli prestrelku s Nemcami a poslali ich domov

Nemecká reprezentácia skončila v tabuľke B-skupiny na siedmom mieste a šampionát sa pre ňu skončil.
MINSK 20. mája (WEBNOVINY) - Hokejová reprezentácia USA uspela vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď v utorok popoludní zdolala výber Nemecka 5:4.
Všetko o MS v hokeji nájdete --->>> TU.
Američania už pred týmto duelom mali istotu postup do štvrťfinále a po bezgólovej prvej tretine sa pustili s Nemcami do "prestrelky", v ktorej ani raz neprehrávali. Na presný zásah Abdelkadera z 22. min odpovedal o dve minúty neskôr Weiss, no v 27. min vo vlastnom oslabení pridal druhý gól tímu USA Shore. V 31. min vyrovnal Hospelt a po presilovkovom presnom zásahu Donovana z 33. min zmazal náskok súpera ešte v II. tretine Draisaitl. V tretej časti sa do streleckej listiny zapísali Gaudreau a Abdelkader, za Nemcov skorigoval v power play Rieder. Nemecká reprezentácia skončila v tabuľke B-skupiny na 7. mieste a šampionát sa pre ňu skončil. Obrazom: Utorňajšie zápasy na MS v hokeji Hokejová reprezentácia Lotyšska neuspela vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine na 78. majstrovstvách sveta v Minsku, keď v utorok popoludní prehrala s výberom Švajčiarska 2:3 a nepostúpila do štvrťfinále. Zverenci trénera Teda Nolana už v úvodnej tretine inkasovali z hokejok Brunnera a Schlumpfa, v úvode II. tretiny pridal tretí gól krajiny "helvétskeho kríža" Y. Weber: Vzápätí síce K. Jass skorigoval na 1:3, v záverečnej hre bez brankára znížil Girgensons, no v ďalšom priebehu stretnutia už Lotyši nenašli dostatok síl na vyrovnanie či víťazstvo. Švajčiari sa ziskom troch bodov dostali v tabuľke B-skupiny na piate miesto pred Lotyšsko, ktoré obsadilo 6. pozíciu. Poslednú štvrťfinálovú miestenku tak získali Fíni.

Ruská hokejová reprezentácia potvrdila svoju dominanciu i v záverečnom stretnutí B-skupiny. "Zborná" zvládla základnú fázu bez bodovej ujmy. Výborná forma jej vyniesla plný zisk 21 bodov s impozantným skóre 31:7. Nič na tom nezmenil ani posledný duel proti domácemu výberu, nad ktorým Rusi zvíťazili 2:1. Bieloruský tím síce prežil prvú tretinu za inkasovaného gólu, no v druhej časti Rusko dvakrát skórovalo v rýchlom slede. Postupne sa presadili Plotnikov a Šipačov. Hostiteľovi sa vďaka gólu Denisova ešte podarilo znížiť, ale na obrat to už nestačilo. Zverenci Olegsa Znaroksa neohrozene postupujú ďalej z prvého miesta do štvrťfinále. Výsledky - B-skupina (Minsk Arena): Nemecko - USA 4:5 (0:0, 3:3, 1:2) Góly: 24. Weiss, 31. Hospelt (Oppenheimer, Draisaitl), 36. Draisaitl (Ankert), 59. Rieder (Draisaitl, Hospelt) - 22. Abdelkader (Stapleton, Gaudreau), 28. Shore (Petry), 33. Donovan (Gaudreau, Gardiner), 43. Gaudreau (Gardiner), 56. Abdelkader (Gaudreau) Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Fraňo (ČR) - Fluri (Švaj.), Kilian (Nór.) Lotyšsko - Švajčiarsko 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) Góly: 22. K. Jass (Džeriňš, Kulda), 58. Girgensons (Sotnieks, Vasiljevs) - 9. Brunner (Cunti, Hollenstein), 11. Schlumpf (Ambühl), 21. Y. Weber (Josi, Ambühl) Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rönn (Fín.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Valach (SR), 12 868 divákov Rusko - Bielorusko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Góly: 33. Plotnikov (Šipačov, Tichonov), 36. Šipačov (Plotnikov) - 46. Denisov (Kitarov, Korobov) Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nord (Švéd.), Patafie (USA) - Carnathan (USA), Suominen (Fín.), 14 669 divákov Konečná tabuľka B-skupiny: 1. Rusko 7 7 0 0 0 31:7 21 - postup do štvrťfinále 2. USA 7 4 1 0 2 27:23 14 - postup do štvrťfinále 3. Bielorusko 7 4 0 0 3 18:17 12 - postup do štvrťfinále 4. Fínsko 7 3 1 0 3 18:15 11 - postup do štvrťfinále ****************************************************************************** 5. Švajčiarsko 7 3 0 1 3 19:21 10 6. Lotyšsko 7 3 0 0 4 20:24 9 7. Nemecko 7 1 1 0 5 13:23 5 ****************************************************************************** 8. Kazachstan 7 0 0 2 5 16:32 2 - istý zostup do A-skupiny I. divízie MS Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.
Odporúčame aj: Video: Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa na MS v hokeji Pozrite si ďalší program MS, Česi narazia na Američanov Slováci predbehli v Minsku aj vlaňajších vicemajstrov sveta Kanada sa natrápila s Nórmi, Česi otočili zápas s Francúzmi Slováci si vo štvrťfinále nezahrajú, Vůjtek je sklamaný Fíni sa trápili s Kazachmi, štvrťfinále nemajú isté Francúzi sfúkli Dánov a rozhodli o osude Slovákov Obrazom: Najkrajšie dresy majú na majstrovstvách Slováci Slovenskí hokejisti majú stále v pamäti drsnú prehru s Dánmi Na MS hrajú na želanie, slovenským hokejistom Nech Bože dá Fanúšikovia vypijú hektolitre piva, MS sú bez tabaku Obrazom: Fanúšikov na MS zabávajú sexi roztlieskavačky