Snooker (32)

Stolný tenis (11)

Tenis (367)

Volejbal (16)

Futbalisti Leverkusenu vyhrali nad španielskym Atléticom najtesnejším výsledkom, o jediný gól sa postaral Hakan Calhanoglu.
Futbalisti Leverkusenu vyhrali nad španielskym Atléticom najtesnejším výsledkom, o jediný gól sa postaral Hakan Calhanoglu. LONDÝN 25. februára (WEBNOVINY) - Futbalisti AS Monaco zvíťazili v stredajšom prvom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov na ihrisku Arsenalu Londýn 3:1 a pred odvetným duelom figuruje vo výhodnejšej pozícii. Domáci "kanonieri" vstúpili do súboja aktívne, ale z úvodného náporu nevyťažili presný zásah. Skóre súboja otvoril v 38. minúte hosťujúci Kondogbia - ďalekonosnú strelu stredopoliara AS Monaco tečoval stopér Arsenalu Mertesacker a zmiatol brankára Ospinu. Osem minút po zmene strán pridal druhý gól hostí Berbatov, ktorý zakončil rýchly protiútok.
Odporúčame: Video: Juve aj Barcelona vyhrali v LM, Messi nedal penaltu Video: Madrid si v LM poradil so Schalke, Bazilej remizoval Video: Bayern neskóroval vo Ľvove, Paríž remizoval s Chelsea
Arsenal nevyužil viacero príležitostí Londýnčania nevyužili viacero sľubných príležitostí na skorigovanie stavu - v 57. minúte Giroud prekopol odkrytú svätyňu hostí, o sedem minút neskôr Welbeck mieril do opustenej bránky, ale trafil padajúceho spoluhráča Walcotta. Zverenci trénera Arséna Wengera sa dočkali gólu až v nadstavenom čase druhého dejstva, gólmana AS Subašiča prekonal technickou strelou striedajúci Oxlade-Chamberlain. Posledné slovo však patrilo tímu francúzskej Ligue 1, Ferreira-Carrasco premenil svoj nájazd na Ospinu krížnym pokusom medzi tri žrde. Odvetný súboj na štadióne AS Monaco je na programe v utorok 17. marca. Leverkusen pred vlastnými fanúšikmi neinkasoval Futbalisti nemeckého Bayeru Leverkusen uspeli na domácej pôde zvíťazili nad hráčmi španielskeho Atlética Madrid najtesnejším výsledkom 1:0. O jediný gól zápasu sa na štadióne "farmaceutov" postaral v 57. minúte Hakan Calhanoglu. Hostia dohrávali stretnutie bez vylúčeného Tiaga Mendesa, ktorý inkasoval v 77. min od českého rozhodcu Královca druhú žltú a následne červenú kartu. Pred odvetným duelom v Madride, ktorý sa uskutoční v utorok 17. marca, je Leverkusen vo výhode aj preto, že pred vlastnými fanúšikmi neinkasoval - ak na pôde Atlética skóruje aspoň raz, mužstvo kapitána Gabiho bude musieť prekonať obranu Bayeru najmenej trikrát. Konečný výsledok stredajšieho prvého osemfinálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2014/2015: Arsenal Londýn (Angl.) - AS Monaco (Fr.) 1:3 (0:1) Góly: 90.+ Oxlade-Chamberlain - 38. Kondogbia, 53. Berbatov, 90.+ Ferreira-Carrasco, ŽK: 42. Coquelin, 74. Bellerín, 87. Özil - 45. Elderson Echiéjilé, 90.+ Joao Moutinho, rozhodoval: Aytekin (Nem.) Zostavy: Arsenal: Ospina - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Santi Cazorla (82. Rosický) - Alexis Sánchez, Özil, Welbeck - Giroud (60. Walcott) Monako: Subašič - A. Touré, Wallace, Abdennour, Elderson Echiéjilé - Dirar (82. Kurzawa), Kondogbia, Fabinho, Joao Moutinho, Martial (84. Bernardo Silva) - Berbatov (76. Ferreira-Carrasco) Bayer Leverkusen (Nem.) - Atlético Madrid (Šp.) 1:0 (0:0) Gól: 57. Hakan Calhanoglu, ŽK: 36. K. Papadopoulos, 58. Wendell, 62. L. Bender, 88. G. Castro, 89. Kiessling - 22. Tiago Mendes, 60. D. Godín, 89. F. Torres, 90.+ J. Gámez, ČK: 77. Tiago Mendes po druhej ŽK, rozhodoval: Královec (ČR) Zostavy: Leverkusen: Leno - Hilbert, K. Papadopoulos, Spahič, Wendell - G. Castro, L. Bender (68. Rolfes) - Bellarabi, Hakan Calhanoglu (87. Brandt), Son Heung-Min - Drmič (80. Kiessling) Atlético: Moyá - Juanfran, Miranda, D. Godín, Siqueira (38. J. Gámez) - Arda Turan (64. F. Torres), Gabi, Tiago Mendes, Ňíguez (42. Raúl García) - Griezmann - Mandžukič