Tenis (34)

Volejbal (6)

Zvýhodnené kurzy (7)

Žolík z lavičky zariadil remízu Trnavy v Európskej lige

03.07.2015 Trnavčania v úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy prehrávali na pôde Sarajeva od 14. minúty 0:1, o vyrovnanie sa v 70. minúte postaral striedajúci Halilovič.

SARAJEVO  - Futbalisti Spartaka Trnava remizovali v Bosne a Hercegovine s domácim tímom FK Olimpic Sarajevo 1:1 vo štvrtkovom úvodnom zápase prvého predkola Európskej ligy 2015/2016 a pred budúcotýždňovou odvetou majú lepšie vyhliadky na postup do ďalšej fázy turnaja ako ich súper.

Trnavčania prehrávali v Sarajeve od 14. minúte gólom Pandžu, no cennú remízu zariadil v 70. minúte striedajúci E. Halilovič. Odveta sa uskutoční vo štvrtok 9. júla o 20.05 h v Zlatých Moravciach, keďže domáci stánok Trnavy prechádza rekonštrukciou. Víťaz tohto dvojzápasu v 2. predkole EL nastúpi proti úspešnejšiemu tímu z dvojice FC Linfield (Sev. Ír.) - NSÍ Runavík (Faer. ostr.).

Zverenci trénera Juraja Jarábka inkasovali už v 14. min zásluhou domáceho Pandžu. Vzápätí mohol vyrovnať po rohu Mikoviča vyrovnať Schranz, no gólman Hamzič bol pripravený. Na strane trnavského mužstva stála tesne pred polčasovou prestávkou aj šťastena, keď v 41. min mieril Raščič iba do žrde.

Po zmene strán mieril tesne vedľa Harba a v 65. min striedajúci Cléber tiež minul Hamzičovú bránku. Vyrovnanie zariadil v 70. min nový muž v kádri Spartaka Emir Halilovič, ktorý iba niekoľko sekúnd predtým nahradil na hracej ploche Schranza. O päť minút neskôr mohli domáci opäť viesť, no Brkovič trafil iba do žrde. V závere si už Spartak ustrážil cennú remízu.