Vodné pólo (5)

Volejbal (22)

Zvýhodnené kurzy (10)

Žilina porazila doma Zvolen, na čelo ligy sa dostala Nitra

28.11.2015 Doterajší prvý tím Tipsport ligy HKM Zvolen zaváhal na ľade Žiliny a prepustil líderskú pozíciu hokejistom Nitry, ktorí si doma poradili s Trenčínom.

Hokejisti HKM Zvolen nepotvrdili úlohu favorita v piatkovom súboji Tipsport ligy na ľade MsHK DOXXbet Žilina a podľahli 2:3. Vo víťaznom tíme absolvoval premiéru kanadský útočník Louis Leblanc, ktorý ju okorenil gólom aj 10-minútovým trestom.

Víťazný gól Žilinčanov strelil v 54. min bývalý reprezentant do 20 rokov Milan Kolena, ktorý sa rozohráva po dlhej pauze spôsobenej ťažkou autonehodou spred roka.

Predposlední Žilinčania zdolali Zvolenčanov druhýkrát v tejto sezóne. Líder tabuľky spod Pustého hradu nemá dobré obdobie. Hráči Zvolena prehrali piatykrát z ostatných šiestich zápasov a prišli o prvé miesto.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 25. kolo - piatok:

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 16. Leblanc (Richard Huna, M. Zaťko), 31. D. Rehák (E. Švec, Homer), 54. Kolena (D. Brejčák, M. Zaťko) - 22. Škvaridlo (Obdržálek, J. Jurík), 35. Klhůfek (Škvaridlo, Andersons)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Leblanc (Žilina) a Juraško (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky:0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin - Bogdaň, Smrek, 682 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Š. Novotný, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský, Schroner - Leblanc, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Kolena, Konečný - Drevenák, Ježek, Valášek - E. Švec, D. Rehák, Rogoň
Zvolen: Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, Demiteris, M. Ivan, Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, Klhůfek, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, P. Zuzin - J. Žilka, T. Klíma, Martin Ďaloga

Hráči Banskej Bystrice si suverénne poradili s hráčmi Skalice 5:0. Hostí načal v 11. min skúsený útočník "baranov" Michal Handzuš. V 35. min pridal druhý gól švédsky legionár Fredrik Sandgren. V záverečnej časti hry domáci prikrášlili skóre tromi gólmi, postupne sa presadili Ondřej Šmach, Patrik Lamper a Lukáš Handlovský.

Záhoráci zaznamenali na banskobystrickom ľade desiatu prehru v rade. V ostatných troch dueloch u tohto súpera vrátane piatku ani raz neskórovali.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Góly: 11. Handzuš (Mikula), 35. Sandgren (Mikula), 46. Šmach (R. Handlovský), 53. Lamper (Gillies), 55. R. Handlovský (Rosandič)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Jobbágy, Rovenský, 1656 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua (25. - 28. A. Nagy) - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Gründling, Rosandič, Adamčík, Jaborník - Majdan, Handzuš, Mikula - Lamper, Zigo, Gillies - M. Hudec, Kytnár, R. Handlovský - Róth, R. Gašpar, Ambroz
Skalica: P. Ševela - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Reichel, Jankovič, Polata, Brodek - D. Pašek, R. Školiak, Zálešák - Korytko, Brendl, Studenič - K. Jass, Mickievics, Komínek - Lantoš, L. Klíma, Bezúch

Východniarske meranie síl medzi Popradom a majstrovskými Košicami prinieslo presvedčivé víťazstvo hostí 4:1. Košičania začali naplňať rolu favorita v 16. min, keď sa presadil Tomáš Hrnka. Na začiatku druhej časti hry zvýšil na 2:0 pre "oceliarov" nestarnúci Peter Bartoš.

V polovici zápasu v 31. min znížil za domácich Richard Rapáč. Zverenci trénera Rostislava Čadu pridali v tretej tretine ešte dva presné zásahy zásluhou Tomáša Hričinu a Mareka Bartánusa a napokon triumfovali rozdielom triedy.

Košičania dosiahli piate víťazstvo v rade a v tabuľke sa špĺhajú čoraz vyššie. Popradčania neuspeli druhýkrát za sebou.

HK Poprad - HC Košice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 31. R. Rapáč (R. Suchý, Hvila) - 16. T. Hrnka (Deyl, R. Lelkeš), 22. P. Bartoš (M. Dudáš, R. Lelkeš), 49. Hričina (Boltun, Bortňák), 60. M. Bartánus (Bicek)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Kacej, Tvrdoň, 2083 divákov

Zostavy:
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Ťavoda, Kasík, Malina, D. Šterbák, Briják - Paločko, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, Bajaruns, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, O. Rusnák, Štrauch
Košice: Melicherčík - Deyl, Cebák, E. Šedivý, B. Pavúk, M. Macejko, M. Dudáš - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Hrnka, R. Lelkeš - R. Jenčík, Češík, Matúš Chovan - Bortňák, Boltun, Hričina

Piešťanskí hokejisti potvrdili nárast formy. Po nečakanom triumfe na ľade lídra vo Zvolene (6:3) zvíťazili doma nad MHC Martin 4:0. Išlo o súboj dvoch 37-bodových tímov na siedmom a ôsmom mieste tabuľky, pričom Piešťanci sa dostali z ôsmej až na šiestu priečku.

Brankár Patrilk Rybár si druhýkrát v sezóne udržal čistý štít, keď kryl všetkých 46 striel z hokejok hosťujúcich hráčov. Martinčania prestrieľali domácich 46:19, ale do siete netrafili ani raz.

ŠHK 37 Piešťany - MHC Martin 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Belluš (S. Saliji), 20. R. Filip (Belluš), 31. Brňák (Holovič), 49. Hrehorčák (J. Tomčák, Tvrdoň)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Návratek - Stanzel a Matúš, 1095 divákov

Zostavy:
Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Hluch, Trefný - S. Petráš, J. Pardavý ml., J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - R. Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák
Martin: Orčík - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, P. Bačík, Jáchym, Rusina, Fabian, P. Trávniček - R. Varga, Galamboš, Tibor Varga - F. Skladaný, Murček, Uhrík - Rufati, M. Dírer, M. Kokavec - Kabáč, Jurášek, Rzavský

Hokejisti Nitry zvíťazili nad hráčmi Dukly Trenčín 4:2 a v tabuľke sa vyšvihli na líderskú pozíciu. Papierové predpoklady začal napĺňať v 7. min Edmund Piačka, na ktorého nadviazal o päť minút neskôr Judd Blackwater.

Hostia síce v prostrednej časti hry vyrovnali skóre, ale záverečná tretina opäť patrila domácim. V 54. min strelil svoj druhý gól v zápase Blackwater. Triumf Nitry spečatil v poslednej minúte Tibor Kutálek. Nitra zvíťazila vo štvrtom dueli v rade, tretíkrát za sebou dvojgólovým rozdielom.

HK Nitra - Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Góly: 7. E. Piačka (Bene), 12. Blackwater (M. Slovák, Laliberté), 54. Blackwater, 60. Kutálek - 25. Nemec (Vozdecký, D. Hudec), 35. Michal Hlinka (L. Novák, Holenda)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mrkva, Úlehla - Korba, Šefčík, 3377 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent - Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Buček, M. Novák - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek
Trenčín: Chábera - D. Rehák, Holenda, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Ryzák, Zaremba, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, Nemec, Vozdecký - M. Jakúbek, Švec, Koyš

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po piatkových stretnutiach 25. kola:

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:79 5

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.