Šípky (1)

Volejbal (52)

Zvýhodnené kurzy (10)

Žilina nemala problémy, ďalej ju hetrikom posunul Jelič

10.07.2015 MŠK Žilina začne druhé predkolo Európskej ligy na trávniku súpera 16. júla. Odveta by mala byť v Žiline 23. júla.

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili vo štvrtkovej odvete I. predkola Európskej ligy 2015/2016 na domácom trávniku nad severoírskym tímom FC Glentoran 3:0 (1:0).

Žilinčania uspeli aj prvom meraní síl pred týždňom v Severnom Írsku 4:1 a bez problémov postúpili do II. predkola EL. V ňom bude ich súperom moldavský tím Dacia Kišiňov, ktorý si poradil s macedónskym FK Renova 1:0 a 4:1. Zverenci Adriana Guľu začnú na trávniku súpera 16. júla. Odveta by mala byť v Žiline 23. júla.

Jelič dosiahol hetrik behom 22 minút

Hrdinom odvetného súboja v žilinskom drese bol Matej Jelič. Šikovný chorvátsky útočník strelil všetky tri góly domáceho tímu a hetrik dosiahol v rozpätí 22 minút od 44. do 66. min.

Hostia od začiatku stretnutia prekvapili kompaktnou hrou. Až v 19. min mali "šošoni" zaujímavejšie šancu, no Špalekov pokus minul Morrisovu bránu. V 24. min nebezpečný pokus hostí zblokovali domáci na roh. V 33. min severoírsky útočník McMenamin zamestnal Volešáka z hranice šestnástky.

V 39. min len tesne minul Volešákovu bránku hlavičkou Gordon. O minútu dal gól po dorážke Mihalíkovej strely Jelič, lenže neplatil pre ofsajd.

Žilinčania bavili hrou

V závere prvého polčasu zabojoval o loptu pred šestnástkou Letič, posunul Jeličovi a ten nekompromisne otvoril skóre - 1:0. To bola aj bodka za nezáživným prvým dejstvom z domácej strany pred solídne zaplneným publikom na štadióne MŠK Žilina.

V druhom polčase sa opäť zaskvel žilinský kanonier Matej Jelič. Najprv v 55. min tečovanou strelou z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. V 63. min kiksoval v pokutovom území stopér Vavro, jeho závahanie hostia nevyužili. V 66. min zaúradovala osvedčená spolupráca Čmelíka s Jeličom a bolo už 3:0. Do konca stretnutia Žilinčania bavili hrou fanúšikov, no ďalší gól už nestrelili.

Prvé predkolo EL 2015/2016 - odvetný zápas:

MŠK Žilina - FC Glentoran (Sev. Írsko) 3:0 (1:0) - prvý zápas 4:1
- Žilina postúpila do II. predkola EL
Góly: 44., 55. a 66. Jelič. ŽK: 62. Bénes - 53. Holland, rozhodoval: Bardhyl Pashaj (Alb), 2897 divákov

Zostavy:
MŠK Žilina: Volešák - Mabouka, Škriniar, Vavro, Letič - Pečovský (59. Káčer) - Bénes, Škvarka - Špalek (59. Čmelík), Jelič (79. Paur), J. Mihalík
Glentoran FC: Morris - Kane, Magee (79. Garrett), Birney, Holland - Gibson, McCullough, Gordon, McAlorum (67. Nelson), McCaffrey (76. Addis) - McMenamin

Hlasy:

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Súper nám nič nedaroval. Kým Severní Íri vládali, provokovali a hrali tvrdo. Nechceli sme nič podceniť. Dali sme tri góly a dvadsaťkrát vystrelili na bránku. Vážime si túto produktivitu. Mihalík hral preto, lebo bol gólový v príprave. Jelič v závere už potreboval striedať. Dolu šiel ešte skôr aj Pečovský, lebo nebol zdravotne v poriadku."

Eddie Patterson (tréner FC Glentoran): "Myslím si, že sme odohrali lepší zápas než minulý týždeň doma. Beriem to ako dobrú prípravu pred súťažnými stretnutiami v našej lige. Avšak Žilina vyhrala jasne, o tom hovorí výsledok, ale aj priebeh zápasu."

Matej Jelič (útočník MŠK Žilina, autor hetriku): "Mal som aj pri tých góloch aj šťastie, no v konečnom dôsledku musím byť veľmi rád. Pred zápasom sme si hovorili, že ideme jasne vyhrať, čo sme aj potvrdili na ihrisku. Nepovedal by som, že hetrik v európskych súťažiach chutí inwk ako v domácej lige. No už tesne po zápase mi chalani v šatni pripomenuli, že musím niečo doniesť do kabíny."