Volejbal (28)

Zvýhodnené kurzy (5)

Začala sa KHL, obhajca podľahol doma moskovskému CSKA

25.08.2015 Hokejistom SKA Petrohrad nevyšiel vstup do novej sezóny KHL. Na domácom ľade podľahli hráčom CSKA Moskva po predĺžení.

Hráči tímu CSKA Moskva sa stali víťazmi úvodného duelu sezóny 2015/2016 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v pondelok večer zdolali obhajcu Gagarinovho pohára mužstvo SKA Petrohrad 4:3 po predĺžení.

Po bezgólovej I. tretine otvoril skóre duelu aj celej sezóny útočník Alexander Radulov z CSKA Moskva, no na jeho presný zásah vzápätí odpovedal domáci J. Lindström. Hráči SKA museli doťahovať náskok súpera ešte dvakrát - Čudinov v 38. minúte vymazal vedúci gól Zajceva a hviezdny Kovaľčuk kontroval po presnom zásahu Ožiganova.

Rozhodnutie zariadil v 25. sekunde predĺženia bieloruský reprezentant pôvodom z Kanady Geoff Platt. V utorok sa v KHL nehrá žiadny zápas, ďalšie mužstvá vrátane Slovana Bratislava vstúpia do súťaže v stredu 26. augusta.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - pondelkový výsledok:

SKA Petrohrad - CSKA Moskva 3:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 23. J. Lindström (Judin), 38. Čudinov (A. Belov, Šipačov), 48. Kovaľčuk (Dadonov, Šipačov) - 21. A. Radulov (Muršak, Ožiganov), 32. Zajcev (Platt), 45. Ožiganov (Telegin), 61. Platt

Slovan bojuje o Višňovského a stroskotancov z NHL

Okrem obrancu Ľubomíra Višňovského, ktorý už v minulosti hral za Slovan v KHL, chce vedenie klubu "zaloviť" v polovici septembra medzi hráčmi, ktorí sa nedostanú do zámorskej profiligy

Vedenie Slovana Bratislava by v úvode sezóny 2015/2016 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) rado doplnilo svoj káder o hráčov, ktorí sa neprebojujú do zámorskej NHL.

Generálny manažér "belasých" Maroš Krajči v pondelok potvrdil, že bratislavský klub by mal záujem aj o služby skúseného ofenzívneho obrancu Ľubomíra Višňovského.

"Máme vyhliadnuté určité mená a s niektorými hráčmi sme aj v kontakte. Uvidíme, ako dopadnú kempy NHL," informoval funkcionár Slovana a priblížil aj detaily o Višňovskom: "Debatujeme s Ľubom, on navyše dosť úzko komunikuje s klubom NHL. Jeho priorita je stále zámorie. V prípade, že to nevyjde, tak uvidíme."

Okrem obrancu Ľubomíra Višňovského, ktorý už v minulosti hral za Slovan v KHL, chce vedenie klubu "zaloviť" v polovici septembra medzi hráčmi, ktorí sa nedostanú do zámorskej profiligy. "Sú aj z nášho regiónu, aj zo zámoria. S niektorými sme dokonca v kontakte. Niektorí hráči vypadnú z kempov a agenti vedia, že čakáme na hokejistov, ktorí sú na hrane NHL," dodal Krajči.

Slovan začne púť novou sezónou KHL v stredu 26. augusta domácim duelom proti Admiralu Vladivostok.

Po rozpačitom závere minulého ročníka a turbulentnom lete, s novým trénerom aj kapitánom, vstúpi HC Slovan Bratislava v stredu 26. augusta duelom proti Admiralu Vladivostok (19.30 h) do svojej štvrtej sezóny v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

"Sme radi, že po hektických časoch sa nám podarilo udržať KHL v Bratislave, vedenie súťaže i nášho klubu odviedlo penzum práce. Vďaka patrí aj hráčom, ktorí dohrali minulú sezónu. V nasledujúcom ročníku by sme sa radi veľkým oblúkom vyhli problémom, ktoré poznačili ten uplynulý. Veríme, že táto sezóna bude pokojnejšia a vyrovnanejšia. Cieľom je postup do play-off," načrtol základné ambície "belasých" na pondelkovej tlačovej besede generálny manažér klubu Maroš Krajči.

"Belasí" prehrali v príprave iba dva zápasy

Fínskeho trénera Petriho Matikainena nahradil na lavičke tímu český odborník Miloš Říha. Skúsený 56-ročný kouč (nar. 6. decembra 1958) si pochvaľoval prístup hráčov v príprave, v rámci ktorej slovanisti zohrali desať zápasov a prehrali len dva.

"Hráči pracovali zodpovedne, na slovenské a české pomery až nadštandardne. V tomto smere som veľmi spokojný," poznamenal Říha, ktorý neformuloval ciele mužstva rovnako "odvážne" ako Krajči. "Chceme odvádzať poctivú prácu, aby si hráči po každom zápase mohli povedať, že dali do toho všetko. Očakávam zodpovedný prístup, ktorý presvedčí fanúšikov a tí budú naším šiestym aj siedmym hráčom."

Mnoho zmien v kádri a nový kapitán

V kádri Slovana nastalo mnoho zmien, čerstvou je odchod amerického útočníka Matta Murleyho, s ktorým sa klub dohodol na ukončení spolupráce. "Chceli sme udržať hráčov zo záveru minulej sezóny a doplniť ich ďalšími slovenskými hokejistami. Na 90 percent sa nám to podarilo. Stále máme priestor, aby sme mužstvo ešte posilnili. Radi by sme ešte priviedli ofenzívneho obrancu a útočníka," predznamenal Miloš Říha.

Kapitánske "céčko" po Milanovi Bartovičovi prebral jeho rovesník Tomáš Surový. "Trojuholík manažment, tréneri a kabína funguje výborne. Mančaft dobre pracuje a od prvého dňa všetci očakávame lepšie výsledky než v minulom ročníku. Prvých päť zápasov odohráme doma, čo bude napriek tlaku naša výhoda. Chceme dobre odštartovať, na sezónu sa už všetci v kabíne tešíme," povedal 33-ročný útočník Surový.

Vstupenky na domáce stretnutie Slovana sú po novom až v siedmich cenových kategóriách od 10 do 22 eur. Permanentkárov by mal mať klub na úrovni minulej sezóny (teraz 91 percent).