UFC (4)

Volejbal (16)

Zvýhodnené kurzy (5)

'Vlci' skvelo otočili proti Dukle, 'havrani' zdolali majstra

21.10.2015 Skvostný obrat sa v utorkovom zápase 14. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 podaril hokejistom MsHK Doxxbet Žilina, ktorí zdolali hráčov Dukly Trenčín 3:2 po predĺžení.

"Vlci" síce ešte krátko pred koncom tretej tretiny na vlastnom ľade zaostávali 0:2, ale v 57. min znížil na rozdiel jediného gólu Aleš Ježek a v 59. min poslal stretnutie do predĺženia Rastislav Konečný. "Zmŕtvychvstanie" Žilinčanov dokonal v tretej minúte nadstaveného času víťazným zásahom Jakub Drábek.

MsHK Doxxbet Žilina - Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 57. Ježek (D. Brejčák), 59. Konečný (Valášek, D. Brejčák), 63. Drábek (Konečný) - 17. M. Jakúbek (Róbert Petrovický, Nechala), 48. D. Hudec (Róbert Petrovický, J. Švec)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Holienka, M. Kollár, 732 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - Kurali, Grman, Š. Novotný, Makovský, D. Brejčák, Rogoň, Bajaník, Niník - E. Švec, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, Konečný - Drevenák, Ježek, Drábek - A. Lipovský, Schroner, D. Rehák
Trenčín: Chábera - M. Zaťko, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, A. Hatala, T. Nechala, Ryzák - Vozdecký, V. Nemec, R. Dlouhý - T. Melichárek, J. Gašparovič, Koyš - Róbert Petrovický, J. Švec, D. Hudec - Berák, J. Zlocha, M. Jakúbek - Pataky

HK Poprad triumfoval v domácom zápase nad HC ´05 iClinic Banská Bystrica 5:2. "Kamzíkov" už v úvodnej minúte poslal do vedenia veterán Arne Kroták, no "barani" dvoma zásahmi ešte do prvej sirény otočili stav stretnutia na 2:1 vo svoj prospech.

Odvtedy však dávali góly už iba Popradčania. Postupne sa strelecky presadili dvakrát Lauris Bajaruns, Lukáš Hvila a v 60. min stanovil konečný výsledok svojím druhým zásahom v dueli Kroták.

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Góly: 1. Kroták (Hvila, O. Rusnák), 37. Bajaruns (Heizer, B. Rapáč), 37. Bajaruns (Heizer, B. Rapáč), 54. Hvila (Paukovček, R. Rapáč), 60. Kroták (Hvila, B. Rapáč) - 6. Sandgren (Kytnár, Gillies), 16. M. Hudec (Sandgren)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák - Gajan, Gavalier, 1017 divákov

Zostavy:
Poprad: Kostúr - Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Dinda, Ťavoda - Rudolf Huna, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - P. Števuliak, Bajaruns, Štrauch
Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Handlovský - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Gillies - Lamper, T. Zigo, Matoušek - Lunter

MHC Martin zvíťazil v utorkovom domácom zápase nad HK Nitra tesne 4:3. Martinčania viedli po dvoch tretinách 3:1 a v 44. min zvýšil František Skladaný už na rozdiel troch gólov.

Nitrania však potom zásahmi Juraja Štefanku v 48. min a Radoslava Macíka v 58. min zdramatizovali stretnutie, ale vyrovnať už nestihli a všetky body zostali v Turci.

MHC Martin - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly: 2. M. Kokavec (Pokrivčák), 4. Pokrivčák (P. Bačik), 36. Kabáč (z tr. strieľania), 44. Skladaný (Tibor Varga, M. Dvořák) - 2. Macík (Mezei, J. Štefanka), 48. J. Štefanka (P. König), 58. Macík (F. Kuzma)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Bednár, Frimmel, 2000 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - Rusina, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Trávniček, P. Bačik, Tomáš Varga, M. Vyskoč - Skladaný, Surovka, Tibor Varga - Pokrivčák, Murček, M. Kokavec - R. Varga, M. Dírer, Jokeľ - M. Kabáč, Jurášek, Rzavský
Nitra: Trenčan (4. M. Valent) - Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, P. König, F. Kuzma - Stloukal, M. Slovák, Kutálek - L. Novák, Stümpel, S. Saliji - Bajtek, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, M. Pupák - S. Buček

HKM Zvolen si na vlastnom klzisku poradil s HK 36 Skalica tesne 4:3. Po dvoch dvadsaťminútovkách bol stav súboja na zimnom štadióne pod Pustým hradom nerozhodný 3:3.

Hrdinom domácich Zvolenčanov sa až v 55. min stal český legionár Kamil Brabenec, ktorý po prihrávke od Radovana Puliša strelil víťazný gól.

HKM Zvolen - HK 36 Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
Góly: 5. Puliš, 24. Semorád (Puliš, Juraško), 30. Semorád (Puliš, Brabenec), 55. Brabenec (Puliš) - 31. Brodek, 36. D. Pašek, 37. Brendl (Korytko, M. Sloboda)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - M. Orolin, Synek, 1213 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, Lubor Pokovič, Howden, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Skalica: P. Ševela - Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Jaborník - D. Pašek, R. Školiak, Studenič - M. Sloboda, Brendl, Korytko - Brodek, K. Jass, Bezúch - Lantoš, Mickievics, Komínek - Zukal

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany v domácom prostredí dosiahli triumf nad hráčmi majstrovského HC Košice 2:1 až po samostatných nájazdoch. Jozef Balej v poslednej minúte úvodného dejstva zaistil "havranom" najtesnejší náskok 1:0 a dlho aj vyzeralo, že plný bodový zisk zostane v kúpeľnom meste.

V 59. min si však predĺženie vynútil Košičan Dávid Šoltés. V nadstavenom čase gól nepadol, víťaza teda museli určiť samostatné nájazdy. V nich si víťazný zásah pripísal lotyšský legionár v službách ŠHK 37 Edgars Brancis.

ŠHK 37 Piešťany - HC Košice 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Balej (Brancis), rozh. sam. nájazd Brancis - 59. Šoltés (M. Bartánus, E. Šedivý)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Stanzel, 1071 divákov

Zostavy:
Pieštany: Patrik Rybár - Kania, R. Filip, Gipters, Brňák, Trefný, S. Hudec, Svetlík, Hluch - J. Šimíček, Belluš, S. Petráš - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - Balej, Brancis, K. Kučera - J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák
Košice: Riečický - M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk - Jenčík, P. Bartoš, Lapšanský - M. Bartánus, T. Hrnka, Boltun - Sojčík, J. Suja, Šoltés - Bortňák, Hričina