UFC (12)

Volejbal (88)

Zvýhodnené kurzy (10)

Víťazné sólo vynieslo Wellensa na čelo Eneco Tour

16.08.2015 Belgický jazdec Tim Wellens vyhral v sobotu 6. etapu pretekov Eneco Tour a stal sa novým celkovým lídrom pretekov.

Belgický cyklista Tim Wellens (Lotto Soudal) vyhral 6. etapu pretekov Eneco Tour a stal sa novým celkovým lídrom.

Wellens triumfoval po sólojazde na trase Heerlen - Houffalize (207,5 km), keď v sedle bicykla strávil 5:28:46 h. Druhý skončil s odstupom 49 sekúnd jeho krajan Greg van Avermaet. Rovnaké je aj poradie na prvých dvoch miestach v celkovej klasifikácii s tým rozdielom, že Van Avermaet zaostáva o 1:03 min.

Cyklistické preteky Eneco Tour - sobota:

6. etapa (Heerlen - Houffalize, 207,5 km): 1. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal 5:28:46 h, 2. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing +49, 3. Simon Geschke (Nem.) Team Giant-Alpecin +51, 4. Jan Bakelants (Belg.) AG2R La Mondiale +1:03, 5. Tom Jelte Slagter (Hol.) Cannondale-Garmin +1:07, 6. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +1:13.

Poradie po 6. etape: 1. Tim Wellens (Belg.) Lotto Soudal 22:12:59 h, 2. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing +1:03, 3. Wilco Kelderman (Hol.) Team LottoNL-Jumbo +1:17, 4. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +1:40, 5. Fabio Felline (Tal.) Trek Factory Racing +1:48, 6. Michael Rogers (Aus.) Tinkoff-Saxo +1:51

Cavendisha máta rok 2008, s olympiádou má nevybavené účty

Mark Cavendish to myslí vážne s návratom na olympijský cyklistický ovál. Pôvodom dráhový cyklista, ktorý sa v cestnom odvetví vypracoval na excelentného špurtéra, chce podľa cyclingnews.com spraviť maximum, aby mohol v Riu de Janeiro 2016 štartovať v disciplíne omnium.

Dvojnásobný majster sveta v madisone bol na OH v Pekingu pri medailovej žatve britských dráharov, ale ako jediný z výpravy sa vtedy vrátil domov bez cenného kovu. Odvtedy tvrdí, že má s podujatím "nevybavené účty".

Už počas nadchádzajúceho víkendu by sa rodák z ostrova Man mal predstaviť na dráhových pretekoch seriálu Revolution Series v Derby, kam je prihlásený aj víťaz Tour de France 2012 Bradley Wiggins. Obaja budú zbierať body pre účasť na pretekoch Svetového pohára, kde už pôjde o miestenky na OH 2016.

"Bol som prekvapený a hrdý zároveň, keď sme sa stretli a zistil som, aký je odhodlaný. Stále ho máta rok 2008. Stopercentne sa chce sústrediť na omnium. Nie je to len v štádiu ´veď uvidíme´, vie presne, čo chce - o dvanásť mesiacov ísť na olympijské hry," uviedol tréner britských dráhových cyklistov Heiko Salzwedel, podľa ktorého bude mať Cavendish vážneho konkurenta - v omniu je jeho favoritom Ed Clancy.