UFC (22)

Vodné pólo (2)

Zvýhodnené kurzy (5)

Trenčín zdolal Zlaté Moravce, Michalovce zvládli ďalší duel

25.10.2015 Domácich poslal do vedenia v 11. minúte Denis Jančo, o deväť minút neskôr vyrovnal hlavičkou Jhonnes Marques de Souza.

Futbalisti Trenčína aj bez najlepšieho strelca najvyššej slovenskej súťaže Matúša Bera zdolali v sobotňajšom dueli 14. kola Zlaté Moravce 4:1 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke. Domácich poslal do vedenia v 11. minúte Denis Jančo, o deväť minút neskôr vyrovnal hlavičkou Jhonnes Marques de Souza.

Trenčania ešte pred koncom prvého polčasu naklonili misky váh na svoju stranu po presnej hlavičke Wesleyho Moraesa da Silvu. Na 3:1 upravil do prázdnej bránky po vyše hodine hry Ibrahim Rabiu a gólovú bodku za stretnutím dal v 90. min lobom ponad vlastného brankára Toni Tipurič.

Futbalisti Michaloviec zvládli ďalší dôležitý domáci zápas vo Fortuna lige 2015/2016, keď v sobotňajšom 14. kole si pred vlastnými fanúšikmi poradili s Podbrezovou 2:0 (2:0). Oba presné zásahy Zemplínčanov dosiahol legionár Vernon de Marco, ktorý v 8. a 39. minúte hlavou prekonal gólmana M. Kuciaka. Michalovčania premiérovo v najvyššej súťaži dosiahli dve víťazstvá za sebou a v tabuľke sa minimálne do nedele trinásťbodoví "žlto-modrí" posunuli na 10. miesto pred jedenástu Skalicu. Podbrezová je stále posledná so ziskom ôsmich bodov.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 14. kolo - sobota:

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (2:1)
Góly: 11. Jančo, 39. Wesley Moraes da Silva, 65. Rabiu, 90. Tipurič (vlastný) - 20. Jhonnes Marques de Souza, ŽK: 31. Tipurič (Z. Moravce), rozhodovali: Špaček - Tomčík, Roszbeck, 2317 divákov

Zostavy:
Trenčín: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Kingsley - Koolwijk - Van Kessel, Rabiu, Jančo (79. Lawrence), Schet (66. Guba) - Wesley Moraes da Silva (90. Holúbek)
Zlaté Moravce: Jozef Novota - Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec - Burič, M. Perišič (71. Krznarič) - Orávik, Glavaš (83. Ploj), D. Školník (83. Cebara) - Tawamba Kana

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)
Góly: 8. a 39. Vernon de Marco, ŽK: 76. Marcos Pérez - 7. Kapor, rozhodovali: Vnuk - Benko, Bednár, 2785 divákov

Zostavy:
Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Barroso Sánchez - T. Sedlák - Koscelník (89. L. Tóth), S. Danko, Montero (56. Grič), E. Mensah - P. Nworah (68. D. Kunca)
Podbrezová: M. Kuciak - Kupčík, P. Vajda, Kapor (46. Rendla), Andrič - Podio, J. Pančík (46. Szöke) - Migaľa, M. Kochan, Gál-Andrezly - Vaščák