Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (135)

 Hokej (8)

 MMA (7)

 Stolný tenis (38)

 Šípky (6)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenský zápasník Jaloviar bol v Baku blízko medaily

18.06.2015 Jozef Jaloviar sa na I. európskych hrách v Baku pobil o bronz s Ukrajincom Valerijom Andrijcevom

 

Slovenský zápasník Jozef Jaloviar prehral v súboji o bronz vo voľnoštýliarskej kategórii do 97 kg na I. európskych hrách v Baku s Ukrajincom Valerijom Andrijcevom a obsadil konečné 5. miesto. Pre Jaloviara je to na medzinárodnom vrcholnom podujatí jeden z najlepších výsledkov. 

V Baku mal bilanciu dve víťazstvá a dve prehry. Lepší výsledok zo slovenských zápasníkov dosiahol v Azerbajdžane len István Lévai v grécko-rímskom štýle, ktorý bol bronzový. 

V repasáži odzápasil vyrovnaný duel

Jaloviar si po voľnom žrebe v prvom kole v osemfinále poradil so Švajčiarom Philippom Hutterom. Dvadsaťštyriročný člen Dunajplavby Bratislava mal v prvej perióde prevahu a vyhral ju 8:2. V druhej si už svoje vedenie ustrážil. 

Piaty muž z vlaňajších majstrovstiev sveta Elizbar Odikadze položil základ svojho štvrťfinálového úspechu proti Jaloviarovi v prvej perióde, ktorú vyhral 6:2. V druhej sa už nepodarilo bodovať žiadnemu voľnoštýliarovi. Keďže Odikadze postúpil do finále, Slovák pokračoval v súťaži v repasáži. V jej druhom kole odzápasil vyrovnaný duel s Litovcom Mindaugasom Rumbutisom a vyhral na technické body 5:2, vďaka čomu postúpil do súboja o bronz. 


Jaloviar je spokojný

V medailovom dueli mal prevahu ukrajinský voľnoštýliar. Jaloviar sa snažil, ale prevaha bola na súperovej strane. V prvej perióde bodoval Andrijcev dvakrát po vytlačení Slováka mimo vyznačené územie, ďalšie dva podobné body pridal aj v úvode druhej trojminútovky. Jaloviar potom zariskoval, čo skúsený Andrijcev využil a pridal ďalšie technické body. 

"Keď som videl vyžrebovanie, vedel som, že mojou povinnosťou je prejsť do zápasu o bronz. Pomohol mi postupom do finále Gruzínec. Dosiahol som najlepší výsledok medzi seniormi. Som spokojný, viem na čom musím ešte popracovať. Od bronzu som bol ďaleko. Na základe samotného zápasu i výsledku je vidieť, že tam veľa chýbalo. Ukrajinec je kvalitný zápasník, veď je strieborný z olympijských hier," skonštatoval Jozef Jaloviar. 

V hmotnosti do 74 kg prehral Michal Duba s Grékom Georgiosom Savvoulidisom 0:10 na technické body, keď ťahal za kratší koniec povrazu v oboch periódach. Savvoulidis potom prehral s Rusom Gedujevom a nepotiahol Slováka do opráv. 

Výsledky - I. európske hry v Baku: 

ZÁPASENIE 

Voľný štýl - muži: 
Do 74 kg: 

1. kolo: Georgios Savvoulidis (Gréc.) - Michal Duba (SR) 10:0 

Do 97 kg: 
1. kolo: 
Jozef Jaloviar (SR) - voľný žreb 
Osemfinále: Jozef Jaloviar (SR) - Philipp Hutter (Švaj.) 8:3 
Štvrťfinále: Elizbar Odikadze (Gruz.) - Jozef Jaloviar (SR) 6:2 
Repasáž - 2. kolo: Jozef Jaloviar (SR) - Mindaugas Rumbutis (Litva) 5:2 
O 3. miesto: Valerij Andrijcev (Ukr.) - Jozef Jaloviar (SR) 10:0