Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Basketbal (4)

 Box (1)

 Futbal (128)

 Hokej (23)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovensko otočilo zápas proti Bielorusku

04.05.2015 Dvojgólový Andrej Meszároš hrdinom zápasu.

 

Tréner Vladimír Vůjtek v porovnaní so sobotňajším zápasom proti Dánsku ponechal bez zmien zloženie obrany, útoky premiešal a v bránke bol opäť Ján Laco.

Slovenskí hokejisti vo svojom druhom vystúpení na 79. majstrovstvách sveta porazili Bielorusko 2:1 po predĺžení. Najlepšími hráčmi zápasu boli brankár Kevin Lalande a dvojgólový hrdina Andrej Meszároš.

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie v nedeľu predpoludním zaplnilo zostávajúce miesta na turnajovej súpiske, kde dopísalo brankára Branislava Konráda, obrancu Ivana Baranku a tiež útočníkov Tomáša Tatara a Tomáša Jurča. Tréner Vladimír Vůjtek v porovnaní so sobotňajším zápasom proti Dánsku (4:3 po sam. nájazdoch) ponechal bez zmien zloženie obrany, útoky premiešal a v bránke bol Ján Laco. V búrlivej atmosfére ostravskej ČEZ arény nepremenil Gáborík v 5. minúte trestné strieľanie. Brankári na oboch stranách sa v úvodných dvoch dejstvách nemohli sťažovať na nedostatok práce, ale podarilo sa im udržať si čisté konto. 

Skóre stretnutia otvoril v 52. minúte Sergej Kosticyn, ale o 64 sekúnd neskôr vyrovnal Andrej Meszároš, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v národnom mužstve pri 39. štarte. 

Meszároš si neskôr pripísal aj víťazný gól v predĺžení, keď prestrelil výborného Lalanda. V 28. vzájomnom zápase oboch výberov sa zrodil 16. triumf Slovákov, Bielorusi majú na svojom konte 11 víťazstiev a jeden zápas sa skončil nerozhodne.