UFC (22)

Vodné pólo (2)

Zvýhodnené kurzy (5)

Slovenskí volejbalisti po dvoch prehrách 2:3 porazili Mexiko

22.06.2015 Slováci obsadili v tabuľkovom poradí G-skupiny napokon tretiu priečku s desiatimi bodmi.

Slovenskí volejbaloví reprezentanti uspeli až vo svojom záverečnom treťom vystúpení na druhom turnaji G-skupiny Svetovej ligy v Grécku. Zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho po identických prehrách 2:3 s Číňanmi a Grékmi zvíťazili v nedeľňajšom zápase nad Mexičanmi 3:1 (-22, 23, 23, 17).

V druhom nedeľňajšom stretnutí v Solúne si od 20.05 h SELČ v priamom súboji o konečné prvé miesto v G-skupine zmerajú sily Čína a Grécko. Domáca reprezentácia potrebuje pre celkový triumf uspieť 3:0 alebo 3:1, výberu ázijskej krajiny postačí aj zisk dvoch setov.

Slováci obsadili v tabuľkovom poradí G-skupiny napokon tretiu priečku s desiatimi bodmi. Víťaz G-skupiny (Čína alebo Grécko) si zabezpečí právo štartu na záverečnom turnaji Final Four III. výkonnostnej divízie Svetovej ligy 2015 v Bratislave (4. - 5. júla). Slovensko má ako organizátor na Final Four už vopred istú účasť.

Svetová liga volejbalistov - G-skupina - nedeľa:

Mexiko - Slovensko 1:3 (22, -23, -23, -17)
113 minút, rozhodovali: Kandil (Egypt) a Pinero (Portor.)
Zostava SR: Kohút, Skladaný, Paták, Ogurčák, Kašper, Horník, libero Kubš (M. Sopko st., A. Patúc, Červeň, Masný)

Slováci nastúpili v základnej zostave so štyrmi zmenami oproti sobotňajšiemu duelu s Grékmi. Po technickom údere Horníka viedli slovenskí volejbalisti na začiatku prvého setu 5:1, tréner Mexičanov požiadal o oddychový čas a jeho tím vzápätí skresal manko na jediný bod (5:6).

Ogurčák vrátil Slovákom štvorbodový náskok (9:5), rovnaký rozdiel v skóre v prospech SR bol aktuálny aj počas druhého technického oddychového času - 16:12. Slováci viedli aj 18:15, Mexičania však vyrovnali na 20:20, následne získali tri body v sérii a napokon uspeli 25:22, čo znamenalo, že Slováci po prvý raz v rámci tohtoročnej Svetovej ligy prehrali úvodný set.

V druhom sete viedli Mexičania 6:3 a aj 13:10. Po druhom technickom prerušení ešte boli vo výhode (19:16), Slováci však Horníkovým esom vyrovnali - 20:20. Po chybe Mexičanov mali Gulinelliho zverenci k dispozícii tri setbaly a ten tretí premenili - 25:23.

Aj do tretej časti vstúpilo lepšie Mexiko, postupne si vypracovalo výraznejší náskok (8:4, 14:10). Slováci ziskom piatich bodov po sebe otočili a viedli 15:14. Zásluhou útoku striedajúceho blokára Červeňa boli Slováci vo vedení o tri body (20:17) a aj keď Mexičania ešte vyrovnali na 21:21, hráči SR si vzali výhodu späť (24:21). Tretí set uchmatli pre seba slovenskí reprezentanti opäť najtesnejším rozdielom 25:23.

Štvrtý set bol od úvodu vyrovnaným predstavením, Slováci viedli počas prvej technickej prestávky 8:7. Po prerušení však zvýšili svoj náskok najmä zásluhou úspešných blokov - 11:7. Svoje vedenie Slováci ešte zveľadili, viedli aj 19:11 a set aj zápas bez komplikácií dotiahli do úspešného konca - 25:17.

Tabuľka G-skupiny:
1. Čína 5 5 0 15:7 12
2. Grécko 5 4 1 14:9 10
3. Slovensko 6 2 4 14:13 10
4. Mexiko 6 0 6 4:18 1

Pozn.: Prvým kritériom pre určenie poradia je počet dosiahnutých víťazstiev, následne počet získaných bodov, pomer získaných a prehratých setov a pomer získaných a prehratých lôpt.