Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Basketbal (4)

 Box (1)

 Futbal (123)

 Hokej (25)

 Stolný tenis (16)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slovenskí tenisti v Roland Garros

23.05.2015 Martin Kližan spojil svoje sily s Rakúšanom Dominicom Thiemom. Daniela Hantuchová sa prihlásila s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.

 

Vo štvorhre mužov a žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (24. mája - 7. júna) sa predstaví päť slovenských tenistov - jeden muž a štyri ženy.

Martin Kližan spojil svoje sily s Rakúšanom Dominicom Thiemom. Daniela Hantuchová sa prihlásila s Austrálčankou Samanthou Stosurovou. Karolína Schmiedlová sa dala dokopy s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou. Janette Husárová sa predstaví s Poľkou Paulou Kaniovou. Magdaléna Rybáriková sa dohodla s Rumunkou Alexandrou Dulgherovou. Žreb bude v nedeľu 24. mája. V oboch súťažiach bude hrať 57 tandemov priamo a 7 na základe voľnej karty. 

Špecifiká jednotlivých súťaží

Konzervatívne pravidlá rátania skóre v tenise, ktorými počnúc oficiálnym experimentom na newyorských US Open 1970 a naplno od sezóny 1979 prevratne otriaslo zavedenie tajbrejku, už dávno neplatia. Aj na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna) má väčšina súťaží svoje špecifiká tohto typu. Napospol slúžia na lepšiu odhadnuteľnosť dĺžky trvania jednotlivých zápasov najmä pre potreby plánovania programu dňa a televíznych prenosov.

V hlavných súťažiach dvojhry mužov a žien sa na antukovom vrchole sezóny pritom stále hrá tradične na tri, resp. dva získané sety s prípadným tajbrejkom v každom okrem rozhodujúceho (v ňom až do rozdielu dvoch gemov). 

V mixe aplikujú systém zvaný "no ad"

Vo štvorhre mužov i žien sa hrá na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska na dva získané sety s tajbrejkom v každom z nich vrátane rozhodujúceho, ale v miešanej štvorhre hranej takisto na dva získané sety privodí rýchle rozhodnutie tzv. zápasový tajbrejk (do 10 bodov - s minimálnym rozdielom dvoch) namiesto prípadného tretieho setu. Navyše, v mixe aplikujú systém zvaný "no ad", teda pri prvej zhode si prijímajúci určia diagonálu podania a hrá sa hneď o predmetný gem. 

Vo dvojhre chlapcov i dievčat budú hrať bez tajbrejku v rozhodujúcej časti, teda až do rozdielu dvoch gemov. Štvorhra chlapcov i dievčat má rovnaké pravidlá ako mix seniorov, teda najmä systém "no ad" a zápasový tajbrejk namiesto prípadného tretieho setu. 

Slovenskí tenisti s právom štartu vo štvorhre na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (24. mája - 7. júna): 

MUŽI: 
Martin Kližan, Philipp Oswald (Rak.) 

ŽENY: 
Daniela Hantuchová, Samantha Stosurová (SR/Aus.) 
Ysaline Bonaventurová, Karolína Schmiedlová (Belg./SR) 
Janette Husárová, Paula Kaniová (SR/Poľ.) 
Alexandra Dulgherová, Magdaléna Rybáriková (Rum./SR)