UFC (4)

Volejbal (16)

Zvýhodnené kurzy (5)

Slovenskí in-line hokejisti zabojujú na MS o bronz

11.07.2015 Slováci v semifinále majstrovstiev sveta vo fínskom Tampere prehrali s domácimi po samostatných nájazdoch. Úspešnými strelcami boli Juraj Jurík, Peter Novajovský a Tomáš Méry.

Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji v semifinále majstrovstiev sveta vo fínskom Tampere prehrali s domácim výberom 3:4 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Imricha Antala v sobotu 11. júla nastúpia o 16.30 h SELČ v súboji o 3. miesto proti zdolanému z večerného semifinále medzi Kanadou a Švédskom.

Slováci v súboji proti obhajcom zlata prehrávali v 28. min po zásahu Markusa Jokinena už 0:3, ale troma gólmi v rozpätí ôsmich minút vyrovnali na 3:3. Úspešnými strelcami boli Juraj Jurík, Peter Novajovský a Tomáš Méry.

Riadny hrací čas ani predĺženie rozhodnutie nepriniesli a v samostatných nájazdov preklopil víťazstvo na stranu domácich Fínov Kristian Kuusela. Brankárom Fínov bol na Slovensku dobre známy Sasu Hovi, ktorý si v minulosti obliekal aj dres Slovana Bratislava.

Slovensko v doterajšej histórii získalo na majstrovstvách sveta IIHF v in-line hokeji jedinú medailu, na domácom šampionáte v Bratislave si v roku 2008 vybojovalo striebro.

Výsledky - semifinále:

Fínsko - Slovensko 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Virtala (Partanen, Penttinen), 16. Palanto (Markkanen, Kuusela), 28. Jokinen (Virtala, Penttinen) - 35. J. Jurík (Ertel, Šimúnek), 38. Novajovský (Šimonič), 43. Méry (Preisinger)
Vylúčení: 1:2 na 1,5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wagström (Švéd.) a Würtherle (ČR)
Zostava SR: Neumann (Valúch) - Ertel, J. Ručkay, Šimonič, Šimúnek - Preisinger, Novajovský, Méry, J. Jurík - T. Jaško, Mrázik, Šiller, Prokop