UFC (4)

Volejbal (90)

Zvýhodnené kurzy (5)

Slovenskí kajakári si z Markkleebergu odvážajú päť medailí

01.06.2015 Na európskych šampionátoch získalo Slovensko už celkovo 81 medailí, z toho 40 zlatých, 21 strieborných a 20 bronzových.

Slovenské vodné slalomárky Jana Dukátová, Kristína Nevařilová a Kristína Zárubová príjemne prekvapili na majstrovstvách Európy v nemeckom Markkleebergu a vyhrali súťaž hliadok 3xK1.

O ďalšiu zlatú medailovú radosť sa postarali aj deblkanoe Peter a Pavol Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci a Tomáš Kučera, Ján Bátik, ktoré vyhrali 3xC2 mužov. Slováci si tak z Kanuparku v Markkleebergu odvážajú celkovo päť cenných kovov - tri zlaté a dva bronzové.

Už v sobotu vyhrali hliadky 3xC1 mužov Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Matej Beňuš, posledne menovaný pridal aj bronz v singlkanoe a v K1 mužov skončil tretí Andrej Málek. Na európskych šampionátoch získalo Slovensko už celkovo 81 medailí, z toho 40 zlatých, 21 strieborných a 20 bronzových. Budúcoročné ME bude hostiť Liptovský Mikuláš.

Slovenky v 3xK1 na rozdiel od súperiek neurobili toľko chýb a tešili sa z nečakného úspechu. V konečnom účtovaní o 2,55 sekundy zdolali Poľky, tretie skončili Rakúšanky. Slovensko naposledy v hliadkach kajakárok získalo zlato v roku 2006 vo francúzskom L´Argentiére la Bessée. Aj vtedy bola pritom Dukátová, ktorú dopĺňali Elena Kaliská a Gabriela Stacherová.

Dukátová bola aj pri prvenstve v Tacene 2005, vtedy okrem nej a Kaliskej bola v tíme aj Gabriela Zamišková. Do nedele to boli jediné prvenstvá slovenských reprezentantiek v 3xK1 na ME. Nevařilová a Zárubová získali svoje prvé cenné kovy na kontinentálnych seniorských šampionátoch v kariére, celkovo ich na európskych vrcholoch roka malo na krku 34 Slovákov a Sloveniek.

Vo finále 3xC2 mužov zasa dominovali Hochschornerovci, Škantárovci a Kučera s Bátikom. V konečnom účtovaní napriek 6 trestným sekundám zdolali Čechov o 69 stotín sekundy. Bronz si vybojovali Rusi. Slováci obhájili zlato z vlaňajšej Viedne, Hochschornerovci si pripísali na svoje konto jubilejný desiaty titul majstrov Európy, z toho štvrtý v hliadkach.