Šípky (1)

Volejbal (50)

Zvýhodnené kurzy (10)

Slovan z 0:2 vyrovnal na 2:2, ale nakoniec prehral

02.09.2015 'Belasí' v utorňajšom zápase KHL inkasovali dva góly v priebehu minúty, podarilo sa im síce vyrovnať, ale Sibir rozhodol v oslabení o svojom triumfe.

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) so Sibirom Novosibirsk 2:3.

Po bezgólovej úvodnej dvadsaťminútovke hostia strelili dva góly v rozpätí 60 sekúnd, do streleckej listiny sa zapísali Šalunov a Šumakov. Za domácich skorigoval A. Šťastný a vyrovnal Kašpar. Rozhodnutie zariadil v 56. minúte Šalunov.

Pre "belasých" bol tento duel štvrtým v tomto ročníku KHL. Sezónu začali dvoma prehrami - Admiralu Vladivostok podľahli1:3 a Amuru Chabarovsk 0:1. Ich prvý triumf v sezóne nad Metallurgom Novokuzneck (6:0) bol rekordný a videlo ho historicky najmenej divákov.

Úvodná päťzápasová domáca séria "belasých" vyvrcholí 6. septembra súbojom proti Medveščaku Záhreb.

Výsledok:

HC Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Vylúčenia:
14:22 K. Alexejev (Sibir) - 2 min. (hákovanie)
38:10 Ž. Jeglič (Slovan) - 2 min. (držanie)
38:10 A. Salák (Sibir) - 2 min. (zdržiavanie hry)
40:00 M. Ignatovič (Sibir) - 2 min. (hrubosť)
40:00 V. Mihálik (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
42:09 T. Surový (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
42:09 V. Menšikov (Sibir) - 2 min. (hrubosť)
54:22 I. Verešagin (Sibir) - 2 min. (podrazenie)

strely na bránku: 33:26, vylúčenia: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodcovia:Dejev, Naumov - Zacharenkov, Sadovnikov, 7547 divákov

Zostavy:
Slovan: Garnett - Sersen, Barker, Starosta, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, L. Kozák - Kašpar, V. Nedorost, Surový - Jeglič, Tičar, A. Šťastný - D. Skokan, Protaseňa, Bartovič - Skalický, Viedenský, Lušňák
Sibir: Salák - Ibragimov, Vereščagin, Roth, Alexejev, Gimajev, Naumov, Meňšikov, Ignatovič - Moňa, Ullström, Kopejkin - Šumakov, Okulov, Ridderwall - Vorošilo, Fefelov, Sannikov - Šalunov, Gubin, Žafiarov

Úvodná tretina síce priniesla niekoľko šancí na oboch stranách, ale brankári Garnett a Salák si udržali konto. Domáci Slovan mal niekoľko príležitostí počas vylúčenia Alexejeva, no skóre sa nemenilo.