Tenis (361)

Volejbal (24)

Zvýhodnené kurzy (7)

Slovan nestačil na Lacovu Astanu, rozhodlo predĺženie

04.12.2015 Hokejisti HC Slovan Bratislava si z ľadu kazašského Barysu Astana v bránke s Jánom Lacom vezú bod po prehre v predĺžení.

Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď na ľade kazašského Barysu Astana prehrali 4:5 po predĺžení.

Zverenci trénera Miloša Říhu síce presným zásahom Jegliča viedli v 4. min 1:0, neskôr museli trikrát doťahovať náskok súpera. Do streleckej listiny sa postupne zapísali aj V. Nedorost, Skalický a Starosta.

V záverečnej päťminútovke riadneho hracieho času mohol vo vlastnom oslabení rozhodnúť Viedenský, no v prečíslení s Kašparom volil strelu a J. Laco v domácej bránky jeho pokus zneškodnil. O zisku druhého bodu pre Barys rozhodol v 4. min predĺženia Chuďakov.

"Belasí" majú po štvrtkovom zápase na svojom konte 55 bodov z 39 duelov a v tabuľky Západnej konferencie im patrí 9. miesto, na ôsmy Medveščak Záhreb stráca Slovan jeden bod.

Bratislavčania najbližšie budú hrať v sobotu 5. decembra o 12.00 h SEČ v ruskom Omsku proti miestnemu Avangardu.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - štvrtok:

Barys Astana - HC Slovan Bratislava 5:4 po predĺžení (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 14. Chuďakov (Bochenski, Lipin), 15. Lobanov (Solarev), 21. Dallman (Dawes, Bochenski), 38. Starčenko (Chuďakov, K. Puškariov), 64. Chuďakov (Dawes) - 4. Jeglič (Ľ. Višňovský, Tičar), 19. V. Nedorost (Kašpar), 36. Skalický (D. Skokan), 39. Starosta (Ľ. Višňovský, Tičar)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boman (Fín.), Zacharov - Ivanov, Misiur (všetci Rus.), 3964 divákov

Zostavy:
Astana: J. Laco - Dallman, Lundin, Ellerby, Seminov, Lipin, Triasunov, Ryspajev, Lobanov - Dawes, Bochenski, Boyd - Chuďakov, Krasnoslobodcev, K. Puškariov - Starčenko, Romanov, Rymarev - Solarev, Paňšin, St. Pierre
Slovan: Garnett - Starosta, Ľ. Višňovský, V. Mihálik, Valach, Sersen, Barker, Švarný - Jeglič, Tičar, L. Nagy - Bartovič, T. Surový, Paré - Kašpar, Viedenský, V. Nedorost - Skalický, Lušňák, D. Skokan

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):
Miloš Říha (tréner Slovana): "Prvá tretina nebola z našej strany vôbec dobrá, v druhej tretine sme hru zlepšili a boli lepší. V tretej časti sme mohli rozhodnúť, boli tam situácie dva na jedna, no gól sme streliť nedokázali. V predĺžení rozhodla banálna chyba, ktorá nás obrala o bod."

Výsledky ostatných štvrtkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avangard Omsk - Medveščak Záhreb 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Góly: 2. a 38. Pianov, 16. a 50. Černikov, 22. Ahnelöv, 41. I. Zubov - 25. a 42. Brulé, 49. Mertl

Ak Bars Kazaň - Jokerit Helsinki 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 19. a 34. Svitov, 30. Jarulin, 58. Varnakov - 22. Kozun

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstaľ Čerepovec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 39. a 43. Kartajev, 46. J. Novotný - 17. Nikoncev

HK Soči - Dinamo Riga 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 39. Kazionov - 21. Skvorcovs, 65. Galviňš