Tenis (34)

Volejbal (6)

Zvýhodnené kurzy (7)

Slovan neprehral už 10 zápasov, šláger kola pre Žilinu

29.11.2015 Fortuna liga mala v sobotu na programe štyri zápasy 18. kola. Doma sa z víťazstva tešili iba Žilinčania, ktorí v šlágri zdolali Trnavu.

Futbalisti Slovana Bratislava podľa predpokladov zvíťazili v úvodnom sobotňajšom stetnutí 18. kola Fortuna ligy na ihrisku nováčika zo Skalice 2:0 (1:0). Skóre otvoril v 22. min Róbert Vittek a uzavrel v 82. min ďalší skúsený ofenzívny hráč Marko Milinkovič. Ten využil chybu v rozohrávke domácich a po obídení brankára Andreja Fišana skóroval do prázdnej bránky.

Myjavčania natiahli svoju víťaznú sériu

Slovanisti natiahli sériu bez prehry na 10 zápasov, v ktorých získal 24 bodov za 7 víťazstiev a 3 remízy. Zverenci cyperského trénera Nikodimosa Papavasilioua na druhom mieste tabuľky znížili odstup od už istého jesenného majstra AS Trenčín na 6 bodov, ale futbalisti spod Hradu Matúša Čáka majú ešte k dobru zápas 18. kola - v nedeľu nastúpia doma proti Senici. Skaličania zostali na dne tabuľky so ziskom 10 bodov. Nováčik zo Záhoria nezvíťazil v 16. ligovom dueli v rade a nebodoval už osem kôl.

Aj v ďalších dvoch sobotňajších zápasoch boli úspešnejší hostia. Myjavčania vyhrali na trávniku Zlatých Moraviec 2:1 a natiahli svoju víťaznú sériu na tri zápasy. Gólový účet stretnutia otvoril v 38. minúte stredopoliar hostí Tomáš Kóňa. Druhý a napokon víťazný presný zásah dosiahol v 52. minúte Frederik Bílovský. ViOn v 67. minúte skorigoval zásluhou brazílskeho stopéra Jhonnesa Marquesa de Souzu, no posledné slovo patrilo zverencom Norberta Hrnčára - v nadstavenom čase spečatil triumf hostí člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie do 21 rokov Denis Duga.

Výpadok prúdu v Michalovciach

Hráčom MFK Ružomberok sa podarilo otočiť výsledok v Michalovciach a pripísali si prvé ligové víťazstvo od 3. októbra. Zemplínčania sa ujali vedenia už v 8. minúte zásluhou Vernona de Marca. V 25. minúte musel hlavný rozhodca duel prerušiť pre výpadok umelého osvetlenia. Zaujímavosťou je, že podobné technické problémy sa v Michalovciach objavili aj v 16. kole 7. novembra proti Myjave. Vynútená pauza viac pomohla hosťom. V 41. minúte vyrovnal Martin Boszorád. Misky váh na stranu Ružomberka naklonil v 50. minúte skúsený Martin Jakubko a definitívnu podobu výsledku dal v 68. minúte Michal Faško.

Šláger kola sa hral pod Dubňom a domáca Žilina v ňom zdolala trnavský Spartak 2:0. Prvý a zároveň víťazný gól stretnutia dosiahol v 64. minúte Nicolas Špalek. Slovenský reprezentant do 21 rokov Jaroslav Mihalík nadviazal na dobrý výkon z kvalifikačného duelu rovnakej vekovej kategórie v Myjave 17. novembra proti Holandsku (4:2) a v 82. minúte zdvojnásobil vedenie "šošonov". Žilina v najbližšom ligovom súboji nastúpi v Bratislave proti Slovanu. Trnava privíta v City Arene lídra súťaže AS Trenčín.

Fortuna liga 2015/2016 - 18. kolo - sobota:

MFK Skalica - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)
Góly: 22. Vittek, 82. Milinkovič, ŽK: 72. Vaško (Skalica), rozhodovali: R. Weiss - Hancko, Jenčura, 1832 divákov

Zostavy:
Skalica: Fišan - Ciprys (83. Švrček), Pavol Majerník, Petrovský, Vrablec - Neoveský, Čermák, Marek Hlinka (67. Michal Gašparík), Vaško - Ľ. Ulrich (57. Lietava), Šebesta
Slovan: Mucha - Čikoš, Gorosito, Sekulič, F. Kubík - Simovič, Savičevič (86. S. Štefánik) - Milinkovič (86. F. Oršula), Priskin, K. Mészáros (60. L. Peltier) - Vittek

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:3 (0:1)
Góly: 67. Jhonnes Marques de Souza - 38. Kóňa, 52. Bílovský, 90.+ Duga, ŽK: 15. Krznarič, 90. Tipurič, 90.+ Jhonnes Marques de Souza (všetci Z. Moravce), rozhodovali: Hrčka - Vorel, P. Kováč

Zostavy:
Zlaté Moravce: Ranilovič - Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec - Krznarič - Orávik, D. Školnik (56. Mourukou Farras Bamba), M. Perišič, Glavaš (70. Ploj) - Tawamba Kana
Myjava: Matúš Hruška - Beňo, Karlík, P. Jánošík, J. Chovanec - Marček (78. L. Kollár) - E. Daniel (82. Duga), Bílovský, T. Kóňa, Š. Pekár (90. Černáček) - D. Škutka

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:3 (1:1)
Góly: 8. Vernon de Marco - 41. Boszorád, 50. Jakubko, 68. Faško, ŽK: 56. Hamuľák - 37. Ondrek, 42. L. Lupták, 78. Boszorád, rozhodovali: Ježík - Ádám, Jankovič

Zostavy:
Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák - T. Sedlák - Koscelník, S. Danko, Kunca, Bayón (57. E. Mensah) - Hamuľák (76. Montero)
Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, Boszorád - Ondrek, Ďubek - Zošák, Faško (84. Gerat), L. Lupták (59. Lovás) - Jakubko (73. Lačný)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:0 (0:0)
Góly: 64. Špalek, 82. J. Mihalík, ŽK: 44. Mazáň - 42. Baéz, 59. Majtán, rozhodovali: Pavlík - Lieskovský, Žákech, 1711 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Mabouka, Škriniar, Vavro, Mazáň - Pečovský - Špalek, Bénes, Paur (35. N. Haskič), J. Mihalík (86. L. Jánošík) - William Alves de Oliveira
Trnava: Kamenár - Godál, Bortel, Miloš Nikolič, Čonka - Baéz (76. Casado) - Schranz, Greššák, Harba (83. Vojtuš) - Halilovič - Majtán