Hokej (25)

Stolný tenis (16)

Šípky (1)

Slovákom sa v prvom kole na turnaji Roland Garros nedarilo

27.05.2015 Daniela Hantuchová, Karolína Schmiedlová aj Lukáš Lacko nestačili v prvom kole na svojich súperov.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna, celková dotácia 28 028 600 eur, antuka) s takisto nenasadenou Švajčiarkou s koreňmi v SR Belindou Bencicovou 3:6, 3:6.

Odnáša si 10 bodov do hodnotenia a štartovné 27 000 eur brutto. Ešte sa predstaví vo štvorhre po boku Austrálčanky Samanthy Stosurovej.

Tridsaťdvaročná semifinalistka melbournských Australian Open 2008 a niekdajšia päťka hodnotenia Hantuchová prehrala siedmy zápas za sebou. Bencicová, pri Seine šampiónka zo súťaže junioriek na ročníku 2013, v 2. kole vyzve Američanku Madison Keysovú nasadenú ako šestnástu.

Belgičanke všetko vychádzalo

Karolína Schmiedlová prehrala v utorkovom súboji 1. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s rovnako nenasadenou Belgičankou Alison van Uytvanckovou za 127 minút 6:7 (4), 6:7 (7).

Schmiedlová v druhom sete viedla 4:0 na gemy a za stavu 5:4 mala pri podaní súperky 8 setbalov, v neskoršom tajbrejku ďalšie tri, ale napokon jej to nestačilo na to, aby si vynútila tretiu časť. Slovenka využila iba 3 zo 14 brejkových príležitostí a vo víťazných úderoch zaostala 29:43. Nepomohlo jej, že urobila o 21 nevynútených chýb menej ako belgická rivalka (26:47).

"Belgičanku som v tomto roku dva razy zdolala, no ona dnes hrala veľmi dobre - azda o tri triedy lepšie ako predtým. V predchádzajúcich zápasoch - na antuke aj ´harde´ - robila viac chýb, teraz jej tam všetko padalo. Výborne servovala, dala mi dosť es. Mala som však plno šancí, setbaly v oboch setoch. Mala som vyhrať druhý set, v ktorom som viedla 4:0.... V dôležitých momentoch Belgičanka zahrala dobré lopty, ja som urobila pár chýb. Možno som chcela až príliš vyhrať, bola som zviazaná. Miestami som bola trochu ´krátka´, nechala som sa odtlačiť. Keď som hrala moju hru, viedla som v druhom sete 4:0. Potom ma súperka začala tlačiť. Prekvapila ma množstvom ´kraťasov´. Najviac ma asi mrzí osem nevyužitých setbalov za stavu 5:3..." povzdychla si Schmiedlová podľa spravodajstva STZ.

Schmiedlová uznala najfrustrujúcejšiu prehru

Fedcupová reprezentantka SR uznala, že inkasovala najfrustrujúcejšiu grandslamovú prehru. Zároveň odhodlane dodala: "Verím, že o rok mi to vyjde. S trénerom sme ešte zápas neprebrali, iste aj jeho mrzí táto prehra a poukáže na chyby, ktoré som urobila. Ideme však ďalej, zamakáme na tréningoch."Schmiedlová priznala, že po prehre si chcela vybiť zlosť na rakete: "Mala som na to veľkú chuť, ale rakety sú celkom nové, bolo by ich škoda."

Staršia zo sestier Schmiedlových (52. v rebríčku WTA) obhajovala v Paríži 3. kolo z vlaňajška, ktoré je jej najlepším výsledkom na turnajoch "veľkej štvorky". Z mesta pri Seine si zverenkyňa Milana Martinca v NTC odnesie za dvojhru základnú prémiu 27 000 eur a 10 bodov do hodnotenia. Ešte sa predstaví vo štvorhre s Belgičankou Ysaline Bonaventurovou.

Lacko ešte Ferrera ani raz neporazil

Lukáš Lacko prehral v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži s ostrieľaným Španielom Davidom Ferrerom, sedmičkou "pavúka", za 82 minút jednoznačne 1:6, 3:6, 1:6. Zápas trval iba 82 minút, Lacko v ňom urobil 43 nevynútených chýb (bilancia 43:25) a sedemkrát neuhral svoje podanie. Vo víťazných úderoch dominoval Ferrer 32:15.

Zverenec Karola Becka Lacko sa lúči s Parížom štvrtý raz v sérii hneď po úvodnom kole.

Dvadsaťsedemročný Lacko, ktorý hral prvýkrát súťažný zápas ako novopečený otec, vstúpil do súboja úspešným brejkom, ale vzápätí odovzdal súperovi svoje podanie a Ferrer už do konca úvodného dejstva nezaváhal, hoci trikrát získal gem cez zhodu - 6:1.

Druhý set bol vyrovnaný do stavu 3:2 pre slovenského hráča. Odvtedy už Ferrer nepustil Lackovi ani bod a premenil druhý setbal pri podaní rivala. Lackov bekhend skončil na páske. V treťom sete uhral Lacko jediný gem za stavu 0:1 a potom už nestačil na súpera herne, fyzicky ani mentálne. V závere stretnutia už Ferrer na kurte úplne dominoval.

Bol to štvrtý vzájomný zápas Ferrera s Lackom a nekompromisný Španiel zatiaľ Slovákovi nepovolil ani set. Na Roland Garros sa stretli po troch rokoch, v 1. kole ročnika 2012 zvíťazil Ferrer 6:3, 6:4, 6:1.