Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Americký futbal (16)

 Badminton (1)

 Bandy hokej (4)

 Basketbal (187)

 Bowls (4)

 Box (2)

 DUEL VICTORKY (6)

 Florbal (9)

 Futbal (5223)

 Hádzaná (83)

 Hokej (1424)

 Lyžovanie (40)

 Rugby (21)

 Šípky (8)

 Tenis (157)

 Volejbal (124)

 Zvýhodnené kurzy (10)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Slováci na ME vo vodnom póle deklasovali Malťanov

Slovenskí vodní pólisti budú hrať o konečné 13. miesto na európskom šampionáte.

 

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia uspela na 32. majstrovstvách Európy v srbskom Belehrade až vo svojom šiestom vystúpení, keď v stredu predpoludním v súboji o 13. - 16. miesto zdolala výber Malty presvedčivo 17:9. Posledný duel na turnaji absolvuje tím SR v piatok 22. januára o 10.30 h, v zápase o konečné 13. miesto vyzve víťaza štvrtkového súboja Turecko - Gruzínsko.

Zverenci Antonia Estellera od úvodu stretnutia nenechali nikoho na pochybách, že zvíťazia, a po šiestich minútach viedli už 4:0. V ďalšom priebehu stretnutia sa náskok Slovákov zvyšoval a napokon triumfovali osemgólovým rozdielom. Najlepším strelcom slovenského mužstva bol s piatimi presnými zásahmi Martin Faměra, štyri pridal Lukáš Ďurík. 

Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, naposledy sa predstavili v španielskej Málage 2008. 

Majstrovstvá Európy 2016 vo vodnom póle - Belehrad (o 13. - 16. miesto):

Malta - Slovensko 9:17 (1:4, 2:3, 4:5, 2:5)

Góly: S. Camilleri 6, Plumpton, Meli a M. Zammit po 1 - Faměra 5, Ďurík 4, Baláž, Hrošík a Kolárik po 2, Zaťovič a Maroš Tkáč po 1 
Vylúčenia: 10:8, presilovky: 8/3 - 10/3, pok. hody: 2/2 - 0, rozhodovali: Santos (Portug.) a Margeta (Slovin.), 50 divákov 

Zostavy:
Malta: Grixti - Lanzon, Gabarretta, Bugelli, Meli, M. Zammit, S. Camilleri, J. Camilleri, Brownrigg, Cousin, Plumpton, D. Zammit 
Slovensko: Gogola - Faměra, Zaťovič, Baláž, Seman, Maroš Tkáč, Brúder - Hrošík, Ďurík, Polovic, T. Bielik, Kolárik


Hlasy:
Antonio Esteller (tréner SR): "Po pondelkovej prehre s Nemeckom na pokutové hody bolo veľmi náročné pripraviť chlapcov na tento duel. Pokúsili sme sa hrať čo najlepšie, zároveň sme však rešpektovali súpera. Rešpekt znamená, že hráme naplno, aj keď Malta nie je súper ako Čierna Hora alebo Srbsko." 

Karl Izzo (tréner Malty): "Dnes nie som spokojný s našou defenzívnou činnosťou. Mali sme dosť vylúčení, pred vlastnou bránkou musíme hrať lepšie. Na druhej strane, celý turnaj je pre nás obrovská skúsenosť. Doteraz nikdy sme neodohrali šesť zápasov za 12 dní, takže sme poriadne unavení. Dali sme však deväť gólov, čo ma teší." 

Juraj Zaťovič (hráč SR): "Dosiahli sme svoj prvý triumf na týchto ME. Bohužiaľ, prišiel veľmi neskoro. Zdolali sme Maltu a v piatok chceme opäť zvíťaziť." 

Aurelien Cousin (hráč Malty): "Sme sklamaní, pretože sme chceli podať lepší výkon. Vedeli sme, že Slovensko má dobrý tím. Teraz sa tešíme na ďalší duel a veríme, že v ňom uspejeme."