UFC (12)

Volejbal (74)

Zvýhodnené kurzy (13)

Sedmička ligových tímov nezaváhala, v pohári postúpili ďalej

13.08.2015 Futbalisti MŠK Žilina viedli v zápase Slovnaft Cupu so Strážskym po polčase už 4:0. Nakoniec súpera na jeho trávniku rozdrvili 9:0.

Ani jeden zo sedmičky účastníkov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy nezaváhal v stredajšom programe 2. kola Slovnaft Cupu 2015/2016. Všetci sa predstavili na ihriskách súperov.

Najjednoznačnejší priebeh malo stretnutie v Strážskom, kde sa predstavila Žilina, ktorá už po prvom polčase viedla 4:0 a napokon deklasovala svojho súpera 9:0. V drese MŠK sa štyrmi gólmi prezentoval Michal Škvarka.

Obhajca prvenstva a úradujúci majster z Trenčína uspel v Pezinku proti domácemu PŠC a zvíťazil presvedčivo 5:0. Naopak, najviac práce mali Zlaté Moravce a Michalovce: oba tímy zvíťazili najtesnejším rozdielom, zhodne 2:1. FC ViOn si poradil s Mostom pri Bratislave a hráči MFK Zemplín na pôde Medzibrodu.

Výsledky tímov Fortuna ligy v rámci stredajších stretnutí 2. kola slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cupu 2015/2016 (hralo sa na jeden zápas):

PŠC Pezinok - AS Trenčín 0:5 (0:2)
FK Slovan Most pri Bratislave - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:0)
TJ Domaniža - FK Senica 0:2 (0:0)
FK Kolárovo - FC Spartak Trnava 0:4 (0:0)
OŠK Trenčianske Stankovce - Spartak Myjava 0:3 (0:2)
TJ Sokol Medzibrod - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:2)
ŠK Strážske - MŠK Žilina 0:9 (0:4)

Džeko pomôže AS Rím, Manchester City ho pustil na hosťovanie

Ak budú na konci sezóny splnené určité podmienky, hosťovanie reprezentanta Bosny a Hercegoviny Edina Džeka sa zmení na trvalý prestup.

Futbalový útočník Edin Džeko odchádza na ročné hosťovanie z anglického Manchestru City do talianskeho AS Rím.

Rodák zo Sarajeva bol útočníkom "Citizens" od roku 2011 po prestupe z nemeckého VfL Wolfsburg, s anglickým tímom vyhral dvakrát Premier League (2011/2012 a 2013/2014).

V 189 štartoch za Manchester City nastrieľal Džeko 72 gólov. Sedemdesiatdvanásobný reprezentant Bosny a Hercegoviny hral v rokoch 2005 - 2007 v Česku za Teplice aj Ústí nad Labem.

Predstavitelia AS Rím informovali, že hosťovanie 29-ročného Džeka sa zmení na trvalý prestup, ak "budú splnené určité podmienky" na konci sezóny 2015/2016.