UFC (4)

Volejbal (38)

Zvýhodnené kurzy (5)

Sagan v prvej etape okolo Švajčiarska na štvrtom mieste

14.06.2015 Slovenský cyklista Peter Sagan počas štyroch rokov vždy vyhral na pretekoch Okolo Švajčiarska bodovaciu súťaž.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Tinkoff-Saxo obsadil štvrté miesto v sobotňajšej úvodnej časovke s dĺžkou 5,1 km so štartom aj cieľom v Risch-Rotkreuzi na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska.

Víťazom prvej etapy sa stal Holanďan Tom Dumoulin zo zoskupenia Giant-Alpecin, ktorý zvládol trať za 5:41 min. Na druhej priečke s mankom 2 sekúnd klasifikovali domáceho jazdca Fabiana Cancellaru, tretí bol Rakúšan Matthias Brandle (+4 s). Peter Sagan zaostal za Dumoulinom o 5 sekúnd.

Počas štyroch rokov vyhral Peter Sagan na cyklistických pretekoch Okolo Švajčiarska deväť etáp a bez výnimky štyri razy ovládol bodovaciu súťaž. V tomto roku je 25-ročný rodák zo Žiliny na švajčiarskych cestách (13.- 21. 6.) v úlohe kapitána tímu Tinkoff-Saxo.

"Myslím si, že som úvodný prológ zajazdil dobre. Mesiac som bol bez pretekov, len som trénoval a myslím si, že som na tom fajn. Uvidíme však, ako to pôjde v etapách. Máme za sebou prvý deň a v tíme sme spokojní," sprostredkoval hlas Petra Sagana jeho mediálny manažér Jozef Korbel.