Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (135)

 Hokej (8)

 MMA (7)

 Stolný tenis (43)

 Šípky (7)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan prišiel o víťazstvo, prvenstvo mu vzal Matthews

17.06.2015 Peter Sagan sa vďaka bonifikačným sekundám posunul z tretieho na druhé miesto celkovej klasifikácie a priblížil sa na jednu sekundu k lídrovi, Holanďanovi Tomovi Dumoulinovi.

 

Slovenský cyklista v službách tímu Tinkoff-Saxo Peter Sagan obsadil druhé miesto vo 4. etape pretekov Okolo Švajčiarska. V špurtérskej koncovke utorkovej kapitoly dlhej 193,2 km z Flimsu do Schwarzenbachu Sagan dlho viedol, ale v záverečných metroch ho predstihol Austrálčan Michael Matthews zo zoskupenia Orica GreenEdge. Tretí skončil Belgičan Greg van Avermaet z formácie BMC. 

Sagan sa vďaka bonifikačným sekundám za druhé miesto v jednej z rýchlostných prémií aj v cieli etapy posunul z tretieho na druhé miesto celkovej klasifikácie a časovo sa dostal na rovnakú úroveň s lídrom pretekov Holanďanom Tomom Dumoulinom (Giant-Alpecin). Tretia priečka patrí s odstupom 8 sekúnd Španielovi Danielovi Morenovi. Pôvodne Sagan figuroval 1 sekundu za Dumoulinom, ale neskôr sa ukázalo, že ho časovo dostihol. Holanďanovi patrí prvé miesto vďaka víťazstvu v úvodnom prológu. Sagan sa v utorok dostal na čelo bodovacej súťaže, ktorú ovládol aj vo všetkých štyroch predchádzajúcich vystúpeniach na Okolo Švajčiarska. 

"Dnes to bolo dosť náročné. Prvý kopec bol celkom v pohode, záverečný okruh bol však ťažší ako sme očakávali. Spolujazdci odviedli dobrú robotu. Záver som si pokazil sám, lebo som začal šprintovať veľmi skoro a Matthews ma potom prešpurtoval. Beriem to teda na seba, urobil som chybu, ale taký je šport. Uvidíme, čo prinesú ďalšie etapy," sprostredkoval hlas Petra Sagana v cieli 4. etapy jeho mediálny manažér Jozef Korbel. 

Matthewsovi vyšla taktika

"Bol to náročný súboj so silným Saganom v závere. Vyšla mi taktika, že som sa držal jeho zadného kolesa a potom som zaútočil," povedal Michael Matthews po svojom prvom etapovom triumfe na Tour de Suisse. 

V stredu čaká na cyklistov kráľovská horská etapa merajúca 237,3 km s dojazdom na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene známom z pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Záverečné stúpanie so štatútom špeciálnej kategórie má dĺžku 12 km a cieľ je vo výške 2669 m. 

Utorkové dianie na Okolo Švajčiarska prinieslo skorý únik piatich cyklistov - Belgičanov Stijna Devoldera, Thomasa de Gendta a Frederika Backaerta, Američana Alexa Howesa a Taliana Davideho Malacarneho. Na 30. km v Bad Ragaze mali náskok štyri minúty pred hlavným poľom. Vrchársku prémiu II. kategórie na 69. km vo Wildhaus (1089 m) vyhral De Gendt, hlavný balík vtedy zaostával o takmer tri minúty. 

Rozhodlo sa v hromadnom dojazde

Belgičan bol vpredu naďalej aktívny a neskôr ovládol ešte jeden horský dojazd na Bazenheide. Náskok skupinky sa postupne zmenšoval a pri prvom z troch prejazdov cieľovým priestorom vo Schwarzenbachu (134,8 km) bol už len polminútový. O pár kilometrov neskôr sa únik definitívne skončil. 

Sedemnásť kilometrov pred cieľom sa ostatným vzdialil Kazach v službách Astany Alexej Lucenko a vypracoval si polminútový náskok. Nebol rozhodujúci. Potom uniklo trio Marco Marcato (Tal.), Jan Bakelants (Belg.) a Sergio Luis Henao (Kol.), ale ani tí svoju snahu nedotiahli do úspešného konca a 2 km pred cieľom boli aj vďaka práci tímu Tinkoff-Saxo dostihnutí. 

Rozhodlo sa podľa predpokladov v hromadnom dojazde. Slovenský cyklista Peter Sagan si pol kilometra pred cieľom udržiaval výhodnú tretiu - štvrtú pozíciu a pred poslednou zákrutou zaútočil. V cieľovej rovinke ho napokon predstihol Austrálčan Matthews, ktorý mal v závere lepšie nohy. 

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Švajčiarska: 

4. etapa (Flims - Schwarzenbach, 193,2 km): 1. Michael Matthews (Aus.) Orica GreenEdge, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 3. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing, 4. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin, 5. Jasper Stuyven (Belg.) Giant-Alpecin, 6. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša - všetci v rovnakom čase ako víťaz 

Poradie po 4. etape: 1. Tom Dumoulin (Hol.) Giant-Alpecin 11:19:08 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +1 s, 3. Daniel Moreno (Šp.) Kaťuša +9, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ.fr +16, 5. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +18, 6. Steve Morabito (Švaj.) +19 

Poradie v bodovacej súťaži: 1. Peter Sagan (SR) 25 bodov, 2. Tom Dumoulin (Hol.) 18, 3. Daniel Moreno (Šp.) 16.