Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Basketbal (4)

 Box (1)

 Futbal (123)

 Hokej (25)

 Stolný tenis (16)

 Šípky (1)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Sagan finišoval v Top 10, na Durašeka stratil 14 sekúnd

15.06.2015 Po dvoch etapách na Okolo Švajčiarska je slovenský cyklista Peter Sagan v celkovom poradí na piatom mieste, na prvého Toma Dumoulina stráca 15 sekúnd.

 

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej 2. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska desiate miesto s odstupom 14 sekúnd za víťazným Chorvátom Kristijanom Durašekom. 

Jazdec tímu Lampre-Merida využil v závere etapy, ktorá sa išla v okolí Risch-Rotkreuzu a merala 161,1 km, taktizovanie vo vedúcej skupine, zaútočil a rozhodol o cennom triumfe. Dvadsaťsedemročný Durašek pridal ďalší úspech k tohtoročnému víťazstvu na Okolo Turecka. S odstupom štyroch sekúnd prišli do cieľa na ďalších priečkach Španiel Daniel Moreno a Julian Arredondo z Kolumbie. Sagan priviedol do cieľa tretiu skupinu.

"Dnes bola ťažká etapa a ako ste videli, do cieľa prišli najskôr väčšinou vrchári. Pokúšal som sa byť vpredu, ale v poslednom kopci sa mi to nepodarilo, na vrchu som stratil asi 15 sekúnd a potom sa to do cieľa už nedobehlo, takže som prišiel na desiatom mieste. Škoda, lebo som minul dosť veľa síl a energie nato, aby som bol vpredu, ale nič z toho. Nevadí, aspoň som si to skúsil a uvidíme zajtra," povedal Sagan na svojom oficiálnom konte na Facebooku. 

Celkové vedenie si udržal Tom Dumoulin. Holanďan vedie pred Geraintom Thomasom o sedem sekúnd, tretí je Moreno s odstupom ďalších štyroch sekúnd. Sagan je momentálne na 5. pozícii, na Dumoulina stráca 15 sekúnd. 

V nedeľu sa vytvoril v úvode únik štvorčlennej skupiny Luka Pibernik, Jürgen Roelandts, Valerio Agnoli a Cameron Meyer. Pelotón však rozdiel na vedúce kvarteto mal pod kontrolou. Rozhodovalo sa až v závere, keď sa na posledných desiatich kilometroch vytvorila vpredu silná skupina.