Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (87)

 Hokej (37)

 Rugby (8)

 Stolný tenis (23)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Roger Federer je v Halle legendou, turnaj vyhral ôsmykrát

22.06.2015 Švajčiar Federer na turnaji v Halle odplatil Talianovi Seppimu jedinú prehru z 13 vzájomných zápasov, ktorú s ním utrpel tohto roku na Australian Open v Melbourne.

 

Najvyššie nasadený Švajčiar Roger Federer sa stal víťazom dvojhry na podujatí ATP World Tour 500 Gerry Weber Open na tráve v nemeckom Halle. 

Tridsaťtriročný Federer si v nedeľňajšom finále poradil s nenasadeným Talianom Andreasom Seppim za 108 minút 7:6 (1), 6:4. Víťaz zahral 14 es a premenený mečbal pri podaní Seppiho bol zároveň jediným využitým brejkbalom v stretnutí. 

Švajčiar odplatil Talianovi jedinú prehru z 13 vzájomných zápasov, ktorú s ním utrpel tohto roku na Australian Open v Melbourne. "Kľúčom k môjmu ďalšiemu úspechu v Halle boli úspešne zvládnuté tajbrejky. Počas celého turnaja ma poslúchalo podanie, čo je na tráve veľmi dôležité. Nemenej dôležité je aj mixovať údery a použiť v určitých herných situáciách práve tie správne," vyhlásil Federer na serveri ATP World Tour. Bazilejský rodák si do rebríčka pripíše 500 bodov a patrí mu aj finančná prémia 381 760 eur brutto. 

Momentálne druhý hráč svetového rebríčka Federer opäť vylepšil svoj status legendy turnaja v Halle, ktorý vyhral v tomto roku už ôsmykrát. Na miestnej tráve triumfoval aj v sezónach 2014, 2013, 2008, 2006, 2005, 2004 a 2003. Viac titulov na jednom turnaji získal v otvorenej tenisovej ére iba Rafael Nadal na Roland Garros v Paríži - deväť. Nadal vyhral osemkrát v Barcelone a Monte Carle, Argentínčan Guillermo Villas sa osemkrát tešil z turnajového triumfu v Buenos Aires. 

Federer má aktuálne už 86 turnajových titulov, z toho 15 na tráve. Za Ivanom Lendlom zaostáva o 8 trofejí. Lendl je druhý v historickej tabuľke hráčov s najväčším počtom turnajových triumfov v tzv. open ére. Na čele je Američan Jimmy Connors (109). 


Dvojhra - finále: 
Roger Federer (Švaj.-1) - Andreas Seppi (Tal.) 7:6 (1), 6:4