Hokej (29)

Stolný tenis (47)

Šípky (1)

Plzeň oslavovala, hráči venovali titul Mariánovi Čišovskému

19.05.2015 Futbalisti Viktorie Plzeň vyhrali český majstrovský titul a ústrednou postavou osláv bol Slovák Marián Čišovský, ktorý trpí zákernou chorobou.

PLZEŇ 18. mája - Oslavy majstrovského titulu futbalistov Viktorie Plzeň v najvyššej českej súťaži sprevádzal po pondelkovom domácom víťazstve 2:0 nad Jihlavou veľmi emotívny okamih.

Na pódium ako posledný prišiel v sprievode spoluhráča Pavla Horvátha a generálneho riaditeľa klubu Adolfa Šádeka slovenský obranca Marián Čišovský.

Práve 35-ročnému rodákovi z Humenného, ktorý trpí zákernou chorobou, venovala celá futbalová Plzeň majstrovský primát. Všetci hráči mali oblečené tmavomodré tričká, na chrbte číslo 28 a nad ním nápis "Titul pre Čiša!".

Tento odkaz spolu s fotografiou slovenského stopéra bol tiež ústredným motívom transparentu pod pódiom. Fanúšikovia mu aplaudovali, dojatý Čišovský zamával majstrovskou šiltovkou a dlaňou si búchal smerom k srdcu. Video z osláv zverejnil portál isport.cz.

Marián Čišovský prišiel na západ Česka v roku 2011, zažil tu predchádzajúci celkový triumf v najvyššej súťaži i skupinovú fázu Ligy majstrov. Naposledy nastúpil v I. lige za Viktoriu pred vyše rokom, po 29. marci 2014 ho najskôr vyradilo koleno a potom aj zákerná choroba.

Podľa informácií českého Blesku má amyotrofickú laterálnu sklerózu, ochorenie napadá mozog a spôsobuje stratu motorických buniek ovládajúcich svalové pohyby.