Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (87)

 Hokej (37)

 Rugby (8)

 Stolný tenis (18)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

NHL chystá revolučnú zmenu, má priniesť viac gólov

25.06.2015 Rada guvernérov bude v Las Vegas rokovať o zmenách pravidiel. Priniesť by to malo viac gólov a rozhodnutia zápasov ešte pred samostatnými nájazdami.

 

LAS VEGAS - Od budúcej sezóny sa môže hrať v zámorskej NHL predĺženie len s troma korčuliarmi na oboch stranách. O návrhu zo strany generálnych manažérov klubov budú v stredu v Las Vegas hlasovať členovia Rady guvernérov. 

Po traja korčuliari na oboch stranách by mali byť počas celého päťminútového predĺženia. Od sezóny 2015/2016 by podľa ďalšieho návrhu mohli tréneri dostať možnosť požiadať o konzultáciu s videorozhodcom, ak by gól padol podľa ich názoru z predchádzajúceho postavenia mimo hry či nedovoleného bránenia brankárovi útočiacim hráčom.

Koncept troch proti trom vytvorí viac priestoru na ľade pre ofenzívnejších hráčov. Priniesť by to malo viac gólov a rozhodnutia zápasov ešte pred samostatnými nájazdami. Experiment už úspešne vyskúšali v AHL, kým v ročníku 2013/2014 sa rozhodlo v predĺženiach 35,3 percenta stretnutí pri formáte štyroch proti štyrom, v minulom ich už bolo 75 percent. 

V AHL sa však hralo predĺženie prvé štyri minúty ako doteraz so štyrmi korčuliarmi na oboch stranách, ak sa nerozhodlo, tak na ďalšie tri minúty sa znížil počet hráčov na ľade o jedného z každého tímu. Informácie zverejnil web NHL.com.