Prihlásenie
 
Tiket neobsahuje žiadne tipy.

 

LIVE

Dnes

Dnes a noc

Dnes a zajtra

 Hodiny

 Dni

 Futbal (135)

 Hokej (12)

 MMA (7)

 Stolný tenis (43)

 Šípky (11)

Zobraziť vybrané

Zobraziť celú ponuku podľa

 
 
Overenie tiketu
Číslo tiketu
Kontrolné číslo (za /)

 

 

 

Nezdolanú futbalovú '21' na záver sezóny preveria Poliaci

10.06.2015 Zápas s rovesníkmi v poľskom Nowom Saczi bude pre mladú futbalovú reprezentáciu posledný test pred vypuknutím bojov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy.

 

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov (roč. nar. 1994 a mladší) odohrajú vo štvrtok 11. júna od 17.00 hodiny v poľskom Nowom Saczi medzištátne prípravné stretnutie proti domácim rovesníkom. 

Pôjde o záverečné vystúpenie tímu SR "21" v sezóne 2014/2015, ako aj o posledný test pred vypuknutím bojov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie 2017 práve do Poľska.


Mladú reprezentáciu povedie Čech 

"Dvadsaťjednotka" sa tretíkrát predstaví pod vedením českého trénera Pavla Hapala, pod jeho taktovkou ešte neprehrala: 26. marca 2015 triumfovala nad Nórskom 4:1, o štyri dni neskôr bezgólovo remizovala s Ukrajinou a 29. 4. zdolala Česko 2:0. "Hapalovci" po prvý raz vycestujú za zápasom do zahraničia - spomenuté tri duely boli v Myjave, Zlatých Moravciach, resp. Senici.

"Nastúpime proti silnému súperovi, Poliaci nedávno vyhrali nad Nemcami. Očakávam náročné meranie síl a verím, že tomu bude zodpovedať aj nasadenie hráčov v príprave. Dúfam, že všetci nominovaní budú motivovaní a pôjdu za víťazstvom. Je to pre nás prvý súboj na pôde veľmi kvalitného protivníka. Som si istý, že Poliaci nás dobre preveria pred štartom jesennej kvalifikácie o postup na ME 2017," citovala oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) 45-ročného českého kouča Hapala. Mladí Slováci sú členmi ôsmej skupiny spomenutého kvalifikačného cyklu, narazia v nej na Holanďanov, Turkov, Bielorusov a Cyperčanov.

Futbalisti zahájili prípravu v Poprade 

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa pripravuje premiérovo v Poprade. Na ihrisku Národného tréningového centra (NTC) pod Tatrami mala počas dvoch dní naplánované tri tréningové jednotky, v stredu 10. 6. sa už presunie k severnému susedovi. 

V prvotnej nominácii figurovalo 21 hráčov, neskôr k nim pribudol aj útočník FK Dukla Banská Bystrica Róbert Polievka. "Dôvodom sú informácie o zdravotných komplikáciách niektorých chalanov," objasnil technický vedúci SR "21" Jakub Kojnok. 

Na nedeľňajšom zraze sa hlásilo 18 futbalistov, večer sa pridali Pavol Šafranko (1. FC Tatran Prešov) a Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), v pondelok káder doplnili Filip Ďuriš s Adamom Zreľákom (obaja ŠK Slovan Bratislava). Šafranko, Jakubech a Ďuriš mali cez víkend ešte druholigové povinnosti u svojich zamestnávateľov. 

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na medzištátne prípravné stretnutie v Poľsku proti domácim rovesníkom (hrá sa vo štvrtok 11. júna o 17.00 hodine v meste Nowy Sacz):

Brankári: Adrián Chovan (AS Trenčín), Adam Jakubech (FC Spartak Trnava), Marek Rodák (FC Fulham/Angl.) 
Obrancovia: Milan Škriniar, Denis Vavro (obaja MŠK Žilina), Timotej Záhumenský (ŠK Slovan Bratislava), Juraj Chvátal (AC Sparta Praha/ČR), Róbert Mazáň (TS Podbeskidzie Bielsko-Biala/Poľ.), Martin Valjent (Ternana Calcio/Tal.) 
Stredopoliari: Stanislav Lobotka, Matúš Bero (obaja AS Trenčín), Miroslav Káčer, Jaroslav Mihalík, Lukáš Čmelík (všetci MŠK Žilina), Martin Chrien (SK Dynamo České Budějovice/ČR), Tomáš Brigant (FC Zbrojovka Brno/ČR), Albert Rusnák (FC Groningen/Hol.), Dávid Ivan (UC Sampdoria Janov/Tal.) 
Útočníci: Adam Zreľák, Filip Ďuriš (obaja ŠK Slovan Bratislava), Pavol Šafranko (1. FC Tatran Prešov), Róbert Polievka (FK Dukla Banská Bystrica)