Šípky (1)

Volejbal (50)

Zvýhodnené kurzy (10)

Michalovce majú prvé body vo Fortuna lige, uspel aj majster

09.08.2015 Futbalisti Trenčína nezaváhali ani vo štvrtom zápase novej sezóny Fortuna ligy. Historický triumf si na svoje konto pripísali Michalovčania.

Po piatkovej predohrávke, v ktorej Skalica remizovala s Podbrezovou 0:0, sa v sobotu hrali ďalšie dva zápasy 4. kola Fortuna ligy.

Historický triumf Michaloviec

Hráči MFK Zemplín Michalovce si pripísali prvé body aj premiérové víťazstvo v histórii v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Michalovčania pred vlastnými fanúšikmi zdolali Zlaté Moravce 2:1 (1:1), keď hostia duel dohrávali iba s deviatimi hráčmi.

Skóre stretnutia otvoril v 26. min S. Danko, no tesne pred polčasovou prestávkou vyrovnal Mance. Víťazstvo pre MFK Zemplín zariadil v 66. min Regáli, ktorý si nabehol na center z ľavej strany a technickou strelou prekonal gólmana Raniloviča. Z tímu ViOnu sa predčasne pod sprchy porúčali D. Školnik a S. Milojevič.

Pred sobotňajším zápasom mali obaja súperi po tri prehry a skóre 2:8. Kým Michalovčania sa odpútali z dna tabuľky, Zlaté Moravce sú posledné.

Trenčín naďalej stopercentný

Úradujúci majster AS Trenčín zvládol úspešne aj štvrté stretnutie v novom ročníku, všetky dosiaľ odohral na súperovej pôde. Zverenci trénerskej dvojice Ivan Vrabec - Martin Ševela zvíťazili v sobotu na trávniku v Myjave nad domácim Spartakom tesne 1:0 a s plným počtom 12 bodov sú naďalej na čele tabuľky.

Po bezgólovom prvom polčase sa o rozhodujúci moment postaral srbský stopér Milan Rundič, ktorého tečovaná strela skončila v sieti domáceho brankára Petra Solničku. Myjavčania dohrávali zápas bez vylúčeného obrancu Patrika Banoviča, ktorý videl červenú kartu v 85. minúte.

Spartak po prehre so Žilinou (1:4) v predchádzajúcom kole neuspel doma druhýkrát v rade.