UFC (8)

Volejbal (32)

Zvýhodnené kurzy (5)

Mannheim a Jekaterinburg ovládli duely Spenglerovho pohára

28.12.2015 Nemecký tím si po sobotňajšej prehre so švajčiarskym Luganom napravil chuť. Ruský tím jasne zvíťazil nad domácim Davosom.

Hokejisti Adleru Mannheim zvíťazili v prvom nedeľňajšom dueli v rámci 89. ročníka Spenglerovho pohára v Davose nad hráčmi fínskeho klubu Jokerit Helsinki 5:3. Nemecký tím si po sobotňajšej prehre so švajčiarskym Luganom (3:6) napravil chuť a pripísal si do tabuľky Torrianiho skupiny tri body.

Jokerit síce viedol v 13. min 2:0, ale ešte do konca prvej tretiny bolo vyrovnané. Za stavu 3:3 strelil dôležitý štvrtý gól Mannheimu štrnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Ryan MacMurchy. Hoci sa hokejisti fínskeho tímu snažili v záverečnej tretej tretine o obrat, napokon ešte raz inkasovali. Tridsaťpäť sekúnd pred koncom duelu nemecký útočník Kai Hospelt do prázdnej bránky Jokeritu stanovil výsledok.

Vo večernom stretnutí v rámci Cattiniho skupiny hráči švajčiarskeho tímu HC Davos podľahli ruskému Avtomobilistu Jekaterinburg 1:5, keď o jediný presný zásah domácich sa postaral znížením na 1:2 kanadský útočník so skúsenosťami zo zámorskej NHL Devin Setoguchi. Za účastníka Kontinenentálnej hokejovej ligy, ktorý je nováčikom na tomto turnaji, skóroval dva razy Alexej Michnov. Ten otvoril i uzavrel gólový účet stretnutia.

Poltucet účastníkov Spenglerovho pohára sa najprv stretne každý s každým v skupinách. Víťazi postúpia priamo do semifinále (30. decembra), druhé a tretie tímy zo základných skupín si 29. decembra zmerajú sily vo štvrťfinále.

Posledný deň roka bude klasicky vyhradený duelu o celkového víťaza, ktorý sa na Silvestra začne na pravé poludnie. Obhajca trofeje Servette Ženeva ako aj neúspešný finalista z vlaňajšieho ročníka tradičného podujatia - ruský klub Salavat Julajev Ufa tento rok chýbajú na turnaji.

Spenglerov pohár v Davose (Švaj.) - nedeľňajšie výsledky - súhrn:

Torrianiho skupina:
Jokerit Helsinki (Fín.) - Adler Mannheim (Nem.) 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Góly: 12. Regin, 13. Sallinen, 25. N. Hagman - 23. a 40. MacMurchy, 15. G. Metropolit, 19. Carle, 60. Hospelt

Tabuľka:
1. Lugano 1 1 0 0 0 6:3 3
2. Mannheim 2 1 0 0 1 8:9 3
3. Jokerit Helsinki 1 0 0 0 1 3:5 0

Cattiniho skupina:
HC Davos (Švaj.) - Avtomobilist Jekaterinburg (Rus.) 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Góly: 31. Setoguchi - 20. a 52. Michnov, 30. Golyšev, 34. S. Jemelin, 39. Alexejev