Volejbal (50)

Zvýhodnené kurzy (10)

Košice zdolali Zvolen po nájazdoch, Trenčín porazil Skalicu

18.11.2015 Výsledky utorňajších stretnutí 22. kola hokejovej ligy 2015/2016.

Hokejisti Dukly Trenčín si v utorňajšom dueli 22. kola hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 poradili na domácom ľade s HK 36 Skalica 3:1.

Favorizovaní domáci museli otočiť nepriaznivý stav, nakoľko tím zo Záhoria sa v druhej tretine ujal vedenia zásluhou bývalého slovenského reprezentanta Miroslava Zálešáka, ktorý sa z anglického klubu Swindon Wildcats vrátil do rodnej Skalice.

Ešte v prostrednej časti vyrovnal trenčiansky obranca Tomáš Nechala. O víťazstve hokejistov Dukly rozhodlo 75 sekúnd záverečnej tretiny, počas ktorých sa v 50. a v 51. min presadili Denis Hudec a Radek Dlouhý.

MHC Martin zdolal na domácom ľade Banskú Bystricu 4:2. Domáci viedli už 3:0, postupne sa do listiny strelcov zapísali Michal Murček, Miloslav Jáchym a Lukáš Matejka.

Hosťujúci HC ´05 iClinic sa však zásluhou Tomáša Ziga a skúseného Michala Handzuša dotiahol na rozdiel jediného gólu. Martinský triumf však deväť sekúnd pred koncom stretnutia potvrdil gólom na 4:2 František Skladaný.

Hráči HC Košice zvíťazili v utorňajšom šlágri na ľade HKM Zvolen 1:0 po samostatných nájazdoch. Nakoľko obaja brankári - domáci Samuel Baroš ako aj hosťujúci Marcel Melicherčík - zatiahli rolety, o osude stretnutia pred 1743 divákmi rozhodol až v samostatných nájazdoch skúsený útočník Jiří Bicek.

Úradujúci majster z Košíc napriek víťazstvu zostal na 5. mieste v tabuľke, Zvolen si udržal líderské postavenie v klasifikácii najvyššej slovenskej súťaže, ale len lepším skóre pred Duklou Trenčín.

HK Poprad si v dueli bohatom na góly poradil na domácom ľade s MsHK DOXXbet Žilina persvedčivo 8:3. "Kamzíci" viedli po prvej tretine 3:0, "vlci" sa síce v druhej časti dotiahli až na 3:4, ale Lukáš Hvila ešte v prostrednej časti a Ondrej Rusnák, Lukáš Paukovček a Ján Ťavoda v tretej tretine poistili domáce víťazstvo.

Hráči ŠHK 37 Piešťany zvíťazili nad HK Nitra 3:2. "Havrani" viedli v 17. min už 2:0, ešte do prvej prestávky však skóroval aj hosťujúci Henrich Ručkay.

Po bezgólovej prostrednej časti zvýšil na 3:1 z pohľadu domácich svojím druhým gólom v stretnutí Tomáš Brňák. V 57. min síce znížil Filip Bajtek, ale zverenci trénera Antonína Stavjaňu už nezmazali manko a tri body zostali v Piešťanoch.