Šípky (32)

Tenis (53)

Volejbal (12)

Jaromír Jágr nedohral zápas, elitu po debakli opúšťa Rakúsko

13.05.2015 Kanadskí reprezentanti suverénne zakončili pôsobenie v pražskej A-skupine. Francúzi sa vďaka triumfu nad Švajčiarmi zachránili medzi elitou a domáci hokejisti po nájazdoch zdolali Švajčiarov.

PRAHA 12. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady suverénnym spôsobom zakončili svoje vystúpenie v A-skupine majstrovstiev sveta v Prahe. V utorkovom súboji v O2 Aréne prevalcovali Rakúšanov 10:1 a bez straty bodu a skóre 49:14 sa stali víťazmi A-skupiny.

Vo štvrťfinále sa Kanaďania stretnú so štvrtým tímom ostravskej B-skupiny, ktorým sú Bielorusi. Najproduktívnejšími hráčmi Kanaďanov v súboji s Rakúšanmi bol útočníci Jason Spezza a Matt Duchene, autori dvoch gólov a dvoch asistencií. Vytúžený desiaty gól strelil v 55. minúte práve útočník Colorada Duchene.

Rozhodli vzájomné zápasy

Francúzi zdolali Lotyšov 3:2 po samostatných nájazdoch, zachránili sa v elitnej kategórii a poslali Rakúsko do A-skupiny I. divízie.Dvojica utorkových súperov i Rakúsko má na svojom konte po päť bodov a o konečnom poradí rozhodli vzájomné zápasy. Francúzi i Lotyši zdolali Rakúšanov, ktorí sa po roku vracajú do nižšej kategórie.

Lotyši vyťažili v prvej polovici zápasu z minima maximum. V prvej tretine mali len dve strely, napriek tomu viedli 1:0. Chybnú rozohrávku Janila potrestal v 12. minúte počas presilovky Kaspars Daugaviňš. V 23. minúte trafil presne od modrej čiary do siete aj Guntiš Galviňš, znova v početnej výhode.

Francúzi bojovali, dreli a napokon sa dočkali aj gólov. V 49. minúte znížil Stéphane da Costa a potom vyrovnal Sacha Treille. Lotyšský brankár Masalskis podržal svoj tím deväť sekúnd pred koncom, keď zlikvidoval sólo Desrosiersa. V predĺžení mohol ukončiť duel Sotnieks, ale trafil žŕdku francúzskej bránky.

Na opačnej strane zastavila bránková konštrukcia pokus Fleuryho. Zostupujúci tím do I. divízie určili až samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešní všetci traja francúzski strelci. Po skončení duelu vypukla na ľade veľká radosť hráčov krajiny galského kohúta.

Jágr nedohral zápas

Domáca reprezentácia zvíťazila 2:1 po samostatných nájazdoch nad Švajčiarmi. O prvý gól duelu sa v 18. minúte postaral v presilovke o dvoch mužov Kevin Fiala, potomok českých rodičov reprezentujúci "krajinu helvétskeho kríža".

Fanúšikov v pražskej O2 aréne však znepokojil Jaromír Jágr, ktorý už v polovici druhej tretiny zamieril do kabín v spoločnosti fyzioterapeuta Pavla Kolářa, masíroval si oblasť zadného stehenného svalu či slabín. Jágr už v úvodnom dueli šampionátu proti Švédom inkasoval "sekeru" do malíčka, ale napokon pokračoval v turnaji. V doterajších šiestich stretnutiach dal štyri góly.

Čechom sa podarilo vyrovnať až v polovici poslednej tretiny z hokejky Martina Zaťoviča. V predĺžení nepadol gól a v rozstrele zo samostatných nájazdov rozhodol v tretej sérii Michal Vondrka. Už pred stretnutím bolo isté, že Česko obsadí tretiu a Švajčiarsko štvrtú priečku v skupine.