Tenis (31)

Volejbal (12)

Zvýhodnené kurzy (10)

Hantuchová skončila v Birminghame na rakete Nemky Lisickej

20.06.2015 Nemecká tenistka po vyradení Magdalény Rybárikovej v osemfinále dvojhry turnaja v Birminghame, porazila vo štvrťfinále aj Danielu Hantuchovú.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na turnaji WTA Premier Aegon Classic v britskom Birminghame (celková dotácia 731 000 USD, tráva) vo štvrťfinále dvojhry.

V piatkovom popoludňajšom súboji Hantuchová podľahla favorizovanej turnajovej osmičke Nemke Sabine Lisickej za 85 minút 6:7 (2), 2:6. Víťazka nastrieľala 10 es a využila 4 zo 7 brejkových príležitostí.

Hantuchová postúpila len druhýkrát v tomto roku do štvrťfinále na turnaji hlavného okruhu WTA, vo februári v thajskej Pattayi sa stala celkovou šampiónkou.

Tridsaťdvaročná popradská rodáčka Hantuchová, teraz 77. v renkingu, prehrala s Lisickou v Birminghame aj vo finále v roku 2011, o dva roky neskôr sama získala titul na miestnej tráve.

Tentoraz si z Birminghamu odnáša 100 bodov do rebríčka WTA a prémiu 16 725 USD brutto. Hantuchová nevyužila možnosť stať sa slovenskou jednotkou na úkor Dominiky Cibulkovej. To by musela opäť vyhrať celý turnaj.

Držiteľka siedmich singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Hantuchová aj vinou zdravotných ťažkostí pred Birminghamom ťahala na individuálnych podujatiach sériu ôsmich nezdarov, ktorá sa začala v marci v mexickom Monterrey (v apríli zdolala Švédku Susanne Celikovú v rámci Pohára federácie)