Vodné pólo (12)

Volejbal (48)

Zvýhodnené kurzy (5)

Hádzanári Prešova vyšli v Čechove naprázdno, prehrali o gól

23.10.2015 Tatran Prešov podľahol v prvom zápase odvetnej časti skupinovej fázy Ligy majstrov na ruskej pôde Čechovským Medveďom.

Hádzanári Tatrana Prešov začali odvetnú časť skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2015/2016 prehrou, keď výsledkovo nenadviazali na svoj nedeľňajší premiérový úspech z domácej pôdy.

Zverenci kormidelníka Rastislava Trtíka podľahli vo štvrtok v rámci 6. kola na ruskej pôde Čechovským Medveďom najtesnejším rozdielom 28:29 (15:15), čím nevyužili šancu preskočiť svojho súpera v tabuľke odpútať sa z poslednej priečky v C-skupine.

Hráči Čechova sa revanšovali Šarišanom za prehru 21:27 z centra Šariša. V Lige majstrov nasleduje teraz prestávka. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v stredu 11. novembra, keď od 20.00 h privíta v Tatran handbal aréne portugalský klub FC Porto.

Výsledok - Liga majstrov mužov 2015/2016 - skupinová fáza - C-skupina - 6. kolo - štvrtok:

Čechovskí Medvedi (Rus.) - Tatran Prešov (SR) 29:28 (15:15)
Najviac gólov za Čechov: Kovaľov 6/3, Santalov a Šelesťukov po 5
Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna - Rábek, Kopčo 5, Hrstka 8/4, D. Krok 2, Sadovyj 2, Radčenko, L. Urban 2, Furlan, Pekár, Peskov 5, Antl 4, Ivkovič, Petro
pok. hody: 4/3 - 5/4, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Dinu a Din (obaja Rum.), 1200 divákov

I. polčas

Prešovčania v úvodnej desaťminútovke nadviazali na svoj výkon z druhého polčasu nedeľňajšieho vzájomného súboja. Hneď v úvode strelili dva rýchle góly (2:0 v 2. min) a neskôr si vypracovali náskok 7:4. Dlho si ho však neužili, lebo hráči Čechova v 16. min vyrovnali na 9:9 a o tri minúty neskôr sa dokonca v oslabení aj ujali vedenia (10:9).

Hádzanári Tatrana kontrovali na konci 20. min a otočili na 11:10. Potom prišli chvíle domácich, ktorí v 26. min vyhrávali po presnom zásahu v presilovke už 15:13. Šancu zveľadiť rozdiel nevyužili a prišiel trest. Hostia ešte do prestávky vyrovnali na 15:15, takže takisto ako pred štyrmi dňami odchádzali tímy do kabín za nerozhodného stavu.

II. polčas

Vstup do druhej časti vyšiel lepšie ruskému družstvu (17:15), ale Šarišania opäť zmazali manko. Kovaľovovi následne Božič chytil pokutový hod. Zlepšená obrana priniesla Tatranu možnosť odpútať sa od súpera, po spoluprácii krídelníkov Hrstku s Antlom počas početnej výhody na konci 40. min svietil na ukazovateli skóre stav 20:18 z pohľadu slovenského šampióna.

Prelievaniu skóre ešte nebol koniec. Medvedi trojgólovou šnúrou otočili štvrťhodinu pred koncom na 23:22 a v 54. min mali k dobru dva góly (27:25). V rozháranom závere Prešovčania zásluhou Kroka a Hrstku vyrovnali na 28:28. Domáci však napriek hre v oslabení dokázali v 59. min skórovať vďaka Kotovovi, ktorý strelil víťazný gól (29:28). Po skončení duelu sa na palubovke odohrala šarvátka medzi hráčmi oboch tímov.