UFC (4)

Volejbal (38)

Zvýhodnené kurzy (5)

Fíni prehrali s USA, Kanada nedala šancu Lotyšsku

V prvý piatkových stretnutiach na 79. majstrovstách sveta v hokeji zvíťazili mužstvá zo zámoria.

Hokejoví reprezentanti USA zaskočili úradujúcich vicemajstrov sveta Fínov a v úvode 79. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji ich v Ostrave zdolali presvedčivo 5:1.

Skóre piatkového duelu základnej B-skupiny v ČEZ aréne otvoril 23 sekúnd pred prvou sirénou Moses. Fíni síce v 26. min vyrovnali presným zásahom Jokipakku, no potom strieľali góly už len Američania.

Skúseného Rinneho postupne prekonali Hendricks, Sexton, Bonino a opäť Hendricks.

USA - Fínsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 20. Moses (Krug, Nelson), 32. Hendricks (Sexton), 35. Sexton (Krug, Hendricks), 47. Bonino (Moses, Nelson), 58. Hendricks (Larkin) - 26. Jokipakka (Pesonen, Kemppainen)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Bulanov (Rus.) - Lederer, Tosenovjan (obaja ČR), 8812 divákov

Reprezentanti Kanady vstúpili úspešne do 79. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, keď si v piatkovom dueli pražskej A-skupiny poradili s výberom Lotyšska pohodlne 6:1.

Skóre duelu v O2 Arene otvoril v 10. min MacKinnon, na rozdiel dvoch gólov upravil o štyri minúty neskôr Spezza a vzápätí Duchene zvýšil na 3:0. Lotyši pôsobili odovzdaným dojmom a v druhej časti inkasovali ďalšie dva góly z hokejok Toffoliho a Spezzu.

V bránke potom Muškovsa nahradil skúsenejší Masalskis. Lotyšom sa podarilo skorigovať v 54. min, do streleckej listiny sa zapísal kapitán Daugaviňš. Masalskisa ešte v poslednej minúte duelu prekonal hviezdny Crosby z trestného strieľania.

Kanada - Lotyšsko 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly: 10. MacKinnon (Spezza, Savard), 14. Spezza (Hamhuis, MacKinnon), 15. Duchene (T. Hall, Barrie), 23. Toffoli (Hamhuis, B. Burns), 24. Spezza (MacKinnon, Crosby), 60. Crosby (z tr. strieľania) - 53. Daugaviňš (Darziňš, Dzeriňš)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hodek (ČR), Vinnerborg (Švéd.) - Kilian (Nór.), Lhotský (ČR)